Všeobecná zdravotní pojišťovna - VZP

pojistovna['zobrazovaneUrl']) && !empty($this->pojistovna['url']) ? '' . $this->pojistovna['zobrazovaneUrl'] . '' : ''*/ ?>  
Kontaktní informace
NázevVšeobecná zdravotní pojišťovna
AdresaOrlická 4/2020, 130 00, Praha 3, Česká republika
Telefon952 222 222
E-mailinfo@vzp.cz
Webwww.vzp.cz

   

   

Historie VZP

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) byla zřízena zákonem o Všeobecné zdravotní pojišťovně České republiky 1. ledna 1992. Podle poslední výroční zprávy v roce 2010 pojišťovna prošla stabilizací a poprvé po několika letech nedošlo k žádnému odlivu pojištěnců do privátních firem.

Dne 28. března 2011 se s ní sloučila Zdravotní pojišťovna Média, která nesplnila zákonnou povinnost dosažení počtu nejméně 100 000 pojištěnců. V současnosti Všeobecná zdravotní pojišťovna dosahuje výběru 98% pojistného, což je oproti jiným výběrům pojistného a daní opravdu úctyhodné číslo.

Cestovní pojištění a další komerční pojištění nabízí VZP prostřednictvím své dceřiné firmy Pojišťovna VZP.

Zdravotní pojištění s VZP

Preventivní programy

VZP má mnoho preventivních programů, některým se věnujeme podrobněji níže, k dalším patří například program Dny zdraví, ve kterém v regionech upozorňuje na nebezpečí civilizačních chorob (obezita, ateroskleróza, cukrovka) a návštěvníci těchto dnů si mohou nechat bezplatně změřit cholesterol a hladinu cukru v krvi, krevní tlak, puls nebo váhu.

Dále je to program Žij zdravě, který má upozornit klienty na nebezpečí nezdravého jídla a následné obezity. A také například program Řekni drogám ne, který má upozornit klienty a občany na nebezpečnost omamných a psychotropních látek.

Programy s finančními příspěvky

VZP nabízí programy Zdravá rodina, v jehož rámci lze získat příspěvek (maximálně 500 Kč) na jakékoli očkování zcela nehrazené z veřejného zdravotního pojištění, tedy plně hrazené klientem nebo příspěvek na rovnátka.

Zdravý život je program, do kterého během roku sbíráte body za aktivity spojené s prevencí a zdravým způsobem života. Zapojit se mohou všichni pojištěnci VZP starší 15 let, kteří jsou členy Klubu pevného zdraví a nejsou zaměstnanci VZP. Podmínkou pro vyplacení příspěvku je absolvování alespoň jedné preventivní prohlídky. Maximální výše příspěvku činí 1 500 Kč a je na něj potřeba nasbírat 3 000 bodů.

Dále VZP nabízí program Bezlepková dieta, ve kterém můžete získat příspěvek 6000 korun ročně na nákup potravin bez lepku. Příspěvek je určen pro klienty do věku 19 let a je čerpán vždy za čtvrtletí zpětně.

Očkování proti rakovině děložního čípku je rovnou nabízeno pod názvem tři dávky s výhodou a je určen pro dívky ve věku 14 – 25 let.

Chraňte své dítě je preventivní program určený kojencům od 6. do 24. týdne věku, v rámci kterého mohou rodiče koupit vakcínu proti rotavirům za zvýhodněnou cenu a k tomu dostanou navíc příspěvek 500 korun při nákupu obou dávek očkovací látky.

VZP výbavička

Je to dárkový balíček pro novorozence a jejich rodiče, který momentálně obsahuje slevové kupóny na nejrůznější zboží a služby a DVD Praktický rádce. Výbavičku si můžete vyzvednout na kterékoliv pobočce při registraci vašeho miminka k VZP.

Mořský koník

Tradiční produkt VZP, který zajišťuje ozdravné pobyty dětí od 6 do 17 let u moře, je nabízen už od roku 1993 a dnes podobné produkty najdete i v nabídkách dalších zdravotních pojišťoven. VZP pořádá zájezdy do Chorvatska, kde jsou děti ubytovány v hotelovém komplexu Adriatic Vrboska na ostrově Hvar a do Řecka, kde bydlí v hotelovém komplexu Poseidon Beach na poloostrově Chalkidiki. Cena se liší podle turnusu odjezdu a lokality a pohybuje se od 7200 do 17 000 korun.

Zvýhodnění pro dárce krve

Pro dárce krve VZP připravila zvýhodněné cestovní pojištění ve spolupráci se svou dceřinnou firmou Pojišťovna VZP. Navíc mají dárci zvýhodnění ve výši 2000 bodů v programu Zdravý život, který mohou proměnit za finanční příspěvek na očkování nehrazené ze zdravotního pojištění nebo na zaplacené pohybové aktivity.

IZIP

Elektronická zdravotní knížka (EZK) je vysoce zabezpečený souhrn zdravotních informací pacienta v elektronické podobě přístupný 24 hodin denně prostřednictvím internetu. Slouží k předávání zdravotních informací mezi lékařem a pacientem a mezi lékaři navzájem. V nouzových případech může, díky rychlosti nalezení informací, pomoci zachránit váš život.

Komunita 111

Jde o unikátní projekt, který zatím nemá žádná jiná zdravotní pojišťovna. Projekt internetové komunity je určen pro ženy, které jsou aktivní, tvůrčí, zajímají se o dění kolem sebe a mají zájem spoluvytvářet výslednou podobu konkrétních služeb Všeobecné zdravotní pojišťovny. Přihlásit do komunity se mohou nové členky na emailu info@komunita111.cz.

Program slev a výhod u partnerů

Všeobecná zdravotní pojišťovna má uzavřenou celou řadu smluv s podnikateli i se společnostmi, které poskytují slevy z cen služeb a zboží - sportovní centra, relaxace, zájezdy.

Informace aktuální k 17.10.2013