Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky

pojistovna['zobrazovaneUrl']) && !empty($this->pojistovna['url']) ? '' . $this->pojistovna['zobrazovaneUrl'] . '' : ''*/ ?>  
Kontaktní informace
NázevVojenská zdravotní pojišťovna ČR
AdresaDrahobejlova 1404/4, 190 03, Praha 9, Česká republika
Telefon+420 222 929 199 (pondělí až čtvrtek 7.00 – 15.30, pátek 7.00 – 14.15)
E-mailinfo@vozp.cz
Webwww.vozp.cz

   

   

Historie VoZP

Vojenská zdravotní pojišťovna České republiky (VoZP ČR) je takzvaná resortní zdravotní pojišťovna, která působí v rámci českého systému veřejného zdravotního pojištění a spolupracuje s Ministerstvem obrany České republiky a Armádou České republiky. Vojenská zdravotní pojišťovna byla založena v roce 1992 a svoji činnost vykonává od 1. ledna 1993, po změnách v systému financování zdravotnictví.

Vojenská zdravotní pojišťovna poskytuje svým pojištěncům inovovaný program rozšířené zdravotní péče, ve kterém nabízí řadu výhod nad rámec veřejného zdravotního pojištění.

Zdravotní pojištění od Vojenské zdravotní pojišťovny ČR

Vojenská zdravotní pojišťovna podobně jako další zdravotní pojišťovny má pro své klienty připravenu řadu výhodů a bonusů v rámci svých preventivních programů.

Preventivní programy

Namátkou patří k preventivním programům pojišťovny příspěvky na očkování, ozdravné pobyty dětí, vitamíny, příspěvek na mamografické vyšetření, na vyšetření krvácení ve stolici, příspěvky na očkování proti rakovině děložního čípku (3. dávka zdarma), cvičení s dětmi, pohybové aktivity pro těhotné ženy, program pro seniory a profesionální řidiče a také málo vídaný příspěvek na odvykací kůru proti kouření.

Program Zdravá rodina je určen rodinám a jejich dětem ve věku od 2 do 18 let. Součástí balíčku je například příspěvek na flurizaci chrupu dětí ve výši 150 korun ročně, ochranné pomůcky při sportu (přilby, chrániče kolen, loktů ve výši 300 korun jednou za tři roky, dále příspěvek na tělesnou regeneneraci a léčebný tělocvik do 300 korun ročně.

Program Student pro žáky středních i vysokých škol obsahuje zase jiné bonusy. Namátkou očkování proti meningitidě do 1000 korun za rok, očkování proti klíšťové encefalitidě do 700 korun ročně. Při cestování do cizích zemí a kde se to požaduje i příspěvek na očkování proti žlooutence typu A i B. Je tu i příspěvek na tělesnou regeneneraci a léčebný tělocvik do 350 korun ročně.

Monitor zdraví

Na pobočkách Vojenské zdravotní pojišťovny se můžete v rámci tohoto programu bezplatně zvážit, změřit, zjistit tlak krve a množství tuku v těle. Pobočky najdete v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Olomouci a Ústí nad Labem.

Ozdravné pobyty dětí

Pro dětské pojištěnce od 6 do 17 let hradí pojišťovna patnáctidenní ozdravné pobyty v Ulcinj v v komplexu Bellevue v Černé Hoře u moře (aktuálně příspěvek rodičů na dítě 6500) a v Janských Lázních v Krkonoších. Jejich cílem je zvýšit odolnost organismu a zlepšit zdravotní stav dětí především s alergickým onemocněním, různou formou ekzému, onemocněním horních a dolních cest dýchacích na podkladě snížené imunity. Organizačně pobyty zajišťuje Kovotours Plus, s.r.o.

Program slev a výhod u partnerů

Vojenská zdravotní pojišťovna má uzavřenou celou řadu smluv s podnikateli i se společnostmi, které poskytují slevy z cen služeb a zboží - lékárny, lázně, zabezpečení, zboží pro maminky.

Informace aktuální k 17.10.2013