Zdravotní pojištění psa

 

Zdravotní pojištění pro domácí mazlíčky, konkrétně pro psy a kočky, mají obdobné podmínky jako klasické zdravotní pojištění pro lidi. Ihned při sjednávání pojištění se informujte na konkrétní podmínky a možnosti, které pojištění nabízí. Je nutné upozornit na tzv. skryté poplatky, které jsou uvedeny jen v nejpodrobnějších podmínkách.

Před uzavřením pojistného si připravte i některé doklady, které může pojišťovna vyžadovat. Většinou je to platný očkovací průkaz. Pokud má pejsek nějaké zdravotní omezení nebo komplikace, nesmíte je zatajit.

Proč psa pojistit?

Pojištění je vhodné hlavně pro zajištění úplné péče mazlíčka. Pojištění zvířat totiž například umožňuje v případě zdravotních potíží vyplacení peněz za veškeré služby veterinárního lékaře. A to kolikrát platí již i při prvním náznaku choroby.

Pojištění je ale vhodné i pro všechny, kdo chtějí dopřát psovi maximální péči, ale bojí se nečekaných výdajů. Již nikdy nebude rozpočet vaší rodiny zaskočen nečekanými výdaji u veterináře. Pejsek tak má zajištěno úplné zdravotní ošetření.

Platí i na úrazy

Pojištění psa nebo kočky většinou pokrývá i všechny rizika způsobená zraněním. Opět ale platí, že nesmíte zatajit nějaké zdravotní indispozice. Toto se může hodit u závodních psů, kdy zdravotní pojištění kryje všechna rizika spojená se závody.

Pojištění psů není investicí na chvilku, je to investice do budoucnosti a zajištění kvalitního života pro vašeho psa bez zbytečných velkých výdajů pro vás.

Datum poslední úpravy: 25. června 2013