Zdravotní pojištění cizinců

 

Počet cizinců se u nás za poslední roky výrazně zvedl. Pokud se zde však chtějí cizinci legálně zdržovat, stát po nich vyžaduje adekvátní pojištění. Pojišťovny pro cizince připravily zajímavé produkty ve formě zdravotního pojištění, které právě nutné legislativní požadavky splňuje. Za velmi výhodných podmínek tak mají často možnost mít zdravotní péči na velmi podobné úrovni, jako máme my občané České republiky ve formě našeho zdravotního pojištění.

Výběr z mnoha produktů

Zdravotní pojišťovny jsou v ekonomické krizi nuceni bojovat takřka o každého nového klienta a tak jsou v těžké konkurenci nuceni nabízet produkty za velmi výhodných podmínek pro koncové klienty. Právě ti mohou z těchto nabídek profitovat a získat produkty za nízké ceny. Nejčastěji nabízejí pojišťovny hned několik produktů v různých cenových kategoriích a nabídkou služeb v mnoha úrovních. Jak to vypadá konkrétně?

Pojišťovny nabízejí produkty za nízké ceny, kde je často tedy pouze základní zdravotní péče pro cizince, často jen splňující nutná legislativní nařízení státu pro cizince, ale i produkty vyšší cenové kategorie. Právě zde se můžeme setkat s dalšími připojištěními a nadstavbami co se zdravotní péče týče. Mezi nejžádanější produkty v oblasti zdravotních pojištění pro cizince však patří nově komplexní zdravotní pojištění cizinců.

Úspora za maximum služeb

Zdravotní pojištění cizinců tak nemusí být jen okleštěný produkt pojišťovny, ale může to být i velmi zajímavý komplexní bohatý produkt s širokým spektrem záběru služeb. Komplexní zdravotní pojištění pro cizince jsou výhodná v tom smyslu, že jsou velmi podobná našemu veřejnému zdravotnímu pojištění a jako celek nemusí být vůbec finančně náročná. Cizinci tak mají u nás zajištěnou plnohodnotnou zdravotní péči a nemusí se obávat drahých zdravotních zákroků.

Pojišťovny nabízejí k těmto produktům i nadstavbová připojištění, jako může být připojištění v riziku úrazu při práci na stavbě nebo například při práci jako řidič. Tyto výhodné balíčky jsou v porovnání cena vs. výkon velmi výhodné a cizinci se nemusí obávat ani úrazu z povolání. Díky již zmiňované značné konkurenci je výběr velký a lze se rozhodnout jak dle ceny, tak dle nabízených služeb.

Datum poslední úpravy: 25. března 2013