Soukromé zdravotní pojištění

 

Samotné zdravotní pojištění známe asi všichni. Částka, kterou musíme odvádět, však rok co rok roste a tak nám i přes jeho pozitivní vlastnosti, aby chránilo naše zdraví a my nebyli nucenu platit vysoké částky za ošetření, jeho obliba neustále klesá. Věděli jste ale, že existuje i soukromé zdravotní pojištění?

Má svá vlastní pravidla

Kromě povinného zdravotního pojištění, které je veřejně známé, existuje i další varianta. Toto zdravotní pojištění se jmenuje soukromé a má poněkud jiné vlastnosti a i jeho účel je lehce odlišný, od jeho státního příbuzného.

Soukromé zdravotní pojištění totiž chrání pojištěného hlavně před rizikem ztráty příjmu, které by ho mohlo ohrozit v případě nečekané nemoci, úrazu nebo jiného zdravotního omezení. Jeho princip je obdobný, jako státní nemocenské pojištění, ale může mít jiné vlastnosti.

Je to komerce

Soukromé zdravotní pojištění si nejčastěji nesjednávají obyčejní občané. Je to dáno především vysokou cenou. Takové pojištění si sjednávají majitelé firem, podnikatelé nebo lidé s obecně vysokými příjmy. V případě zdravotní indispozice totiž nepřijdou o své peníze, které si jinak v práci vydělávají. Toto je i oblíbené zdravotní pojištění OSVČ obecně, jelikož nabízí jiné a lepší možnosti, než pojištění státní.

Pojištění je tak nabízeno především komerčními pojišťovnami. Ty svým klientům pak nabízejí různé výhody a nadstandardní služby, které klasický pacient jen tak nedostane. Vyšší částka může obsahovat i kvalitnější pokoj při pobytu v nemocnici či nadstandardní léčbu, například při léčení zubů.

Další bonusy

Toto pojištění u nás není příliš rozšířené, nabízí ho jen úzké portfolio komerčních pojišťoven. Kromě pojištění jsou totiž v ceně i další služby, jako jsou asistenční služby a poradci. Díky vysokému pojistnému pak pojištěnec dostane i finanční částku za strávenou dobu v nemocnici nebo mohou využívat soukromé kliniky za výhodné ceny.

Datum poslední úpravy: 22. srpna 2013