Pojištění pokut

 

Vadí vám, že vás policisté pokutují? Možná nevíte, že se proti pokutám za dopravní přestupky můžete pojistit. Co pojištění proti pokutám znamená a jak postupovat, když vás policie zastaví?

Nezaplatíte ani korunu

Pojištění proti pokutám znamená jistotu, že v případě, kdy vás policie zastaví a obviní z dopravního přestupku, nebudete muset zaplatit ani korunu, ale nepřijdete ani o řidičský průkaz a také vám nepřidělí na váš účet řidiče trestné body. To vše získáte za určitý roční pojistný poplatek.

Projednání přestupku v rámci správního řízení

Jakmile vás policie zastaví, oznámíte jí, že požadujete, aby váš požadavek byl projednán ve správním řízení. O průběh následného správního řízení se potom už postará váš pojistitel, s nímž jste svoji pojistku proti pokutám za dopravní přestupky uzavřeli. Řešení pokut bude probíhat v rámci správního řízení, v němž vás váš pojistitel zastoupí.

Pokrývá běžné dopravní přestupky

Uzavřené pojištění proti pokutám přitom klienta chrání proti běžným dopravním přestupkům. Jde například o pokuty udělované v souvislosti s nasazením botičky na kolo například při špatném parkování nebo v případě zaslání dopisu od správních orgánů kvůli překročení povolené rychlosti na některém z měřených úseků, případně bude-li vás chtít hlídka pokutovat za jízdu na červenou, předjíždění při plné čáře nebo za telefonování za volantem.

Na jaké přestupky se nevztahuje?

Pokud ovšem spácháte přestupek mimo území České republiky, nebo půjde o přestupek spáchaný pod vlivem alkoholu nebo jiné návykové látky, pojistka se na tyto případy nevztahuje. Podobně nezahrnuje také případy, ve kterých odmítnete dechovou či krevní zkoušku na přítomnost návykových látek, nebo situace, kdy jde o přestupek související s účastí na dopravní nehodě.

 

Datum poslední úpravy: 14. října 2013