Pojištění na blbost

 

Znáte pojem pojistka na blbost? Toto pojištění je stále oblíbenější. Přesto jej pod tímto pojmem nehledejme, často se totiž jedná o pojištění odpovědnosti za škodu. Pojištění nabízí takřka každá větší pojišťovna a má své nesporné výhody i zápory.

K čemu pojistka na blbost slouží?

Pojištění odpovědnosti za škodu má často velmi široké využití. Může nám posloužit v případě klasické nehody, kdy jsme my odpovědni za škodu například v obchodě, způsobíme škodu neopatrným jednáním nebo dojde k nějaké nehodě. Pojištění nabízí široké vymezení rizik, která si lze často libovolně upravovat.

Toto pojištění je vhodné například pro klasického člověka, který pracuje a nachází se v pracovišti, kde by snadno mohl způsobit škodu. V případě nehody je pak vše kryto a pojišťovna takové škody uhradí a to již v plné výši nebo s minimální spoluúčastí klienta. Vhodné ale může být i pro starší lidi nebo pro děti.

Jak na takový výběr?

Pojištění odpovědnosti za škodu je nutno vybírat podle konkrétních požadavků. Jsou to pojištění se značným spektrem rizik a tak je výhodné se zajímat o to, zda některá rizika nejsou zbytečná. Tím pak lze i značně snížit cenu pojištění.

Samotná finanční náročnost není nijak vysoká. Obvykle je pojištění v hodnotě několika stokorun za měsíc a je možné jej sloučit i s jinými produkty, které pojišťovna nabízí. Vhodné jsou pak různé balíčky.

Efektivita pojištění

Negativní vlastností tohoto pojištění může být nízká efektivita. Pokud přeci jen žádnou škodu nezpůsobíme, peníze, které jsme do pojištění investovali, nám propadnou. Nemáme pak žádný nárok na jejich čerpání. Samozřejmě pokud není uvedeno v podmínkách jinak.

Obliba pojištění roste, ale pojišťovny jej často nabízejí jako bonus například ke drahým životním pojištěním. Problémem pak může být i řešení pojistné události a dokazování způsobené škody v ohledu vyplácení od pojišťovny.

Datum poslední úpravy: 7. ledna 2014