Krátkodobé havarijní pojištění

 

Vydat se na dovolenou vlastním automobilem je risk. A mnoho z nás se bojí, že se nám automobil po cestě porouchá. Nemáme havarijní pojištění a víme, že by se jednalo o pěkně drahou záležitost. Jak se ale pojistit a existuje nějaká varianta? Kupodivu ano. Je to pojištění auta, konkrétně tedy havarijní pojištění. To si lze sjednat na krátkou dobu a ošetřit tak případní rizika.

Na co si dát pozor?

Pojišťovny sice nabízejí krátkodobé havarijní pojištění, ale vyplatí se srovnat nabídku několika z nich. Některé totiž nabízejí nejkratší variantu v délce 3 měsíců. Pro ně je to výhodné, ale pro klienta ne, jelikož dovolená 3 měsíce netrvá a zaplatí tak příliš vysokou cenu.

Dejte si ale pozor i na spoluúčast nebo na podmínky, které omezují uplatnění pojištění v cizině. Někdy se může stát, že havarijní pojištění sice sjednáme na krátkou dobu, ale jeho pokrytí bude minimální.

Podle čeho vybírat?

Pro výběr se doporučují menší pojišťovny, které jsou více flexibilní a nabídnou lepší podmínky. Nezapomínejte zkontrolovat to, na co je vlastně vozidlo pojištěné. Je tam živelná pohroma? Je v ceně i odtah vozidla a asistenční služba? Nebo jak je vysoká spoluúčast?

Faktory pro pojistku

Pojišťovnu bude zajímat stáří auta, jak dlouho vůz řídíte, u jaké pojišťovny máte povinné ručení, kdy naposledy jste měli nehodu, kolik má vůz ujeto, váš věk a další údaje, díky kterým vypočte konečnou cenu pojistného. Vyplatí se dělat pojistku na majitele vozu, který je zkušený a má delší zkušenost i minimum nehody. Výsledná pojistka může být řádově o desítky procent levnější.

Datum poslední úpravy: 22. srpna 2013