Flotilové pojištění vozidel

 

Orientovat se na finančním trhu není pro obyčejné smrtelníky leckdy snadné. Stále se objevují nové produkty pojišťoven, mezi kterými je i hodně oblíbené povinné ručení. Spolu s tímto pojištěním se mluví o flotile. Proto poradíme, co to vlastně flotila je a pro koho je výhodná.

Co je to flotila?

Flotilové povinné ručení neboli flotilové pojištění je druh produktu, který se nijak neliší od klasického zákonného pojištění vozidla. Má většinou obdobné prvky a služby, jako klasické povinné ručení. Rozdílem je však jeho nižší cena, které se dosahuje pomocí využití funkce již zmíněné flotily.

Flotila je v tomto případě skupina klientů, která si chce pojistit své vozidlo u konkrétní pojišťovny a díky většímu počtu klientů naráz se dosahuje poměrně nízké ceny za pojistku. V praxi to probíhá tak, že flotilové pojištění neposkytuje v nabídce samotná pojišťovna, ale obvykle se jedná o smluvního partnera, který vytvoří skupinu klientů a po dosažení určitého počtu, který si přeje pojišťovna, je cena za pojištění klidně i o 40% levnější, než při klasickém povinném ručení.

Výhody a nevýhody

Flotilové pojištění vozidel je výhodné především díky ceně. Tou je dosaženo větším počtem klientů naráz, ale samotná sleva nemusí být automaticky výhodnější, než kdybyste si sjednali pojištění přímo u pojišťovny. Především totiž záleží na několika podmínkách a tím je například, jak dlouho řídíte, jakou máte praxi a především nehodovost.

Řada povinných ručení nabízí slevy a výhody podle počtu nehod a let za volantem, které již máte za sebou. A takové ceny pojištění pak mohou být i levnější, než při využití flotilového pojištění. Proto je zařazení do flotily vhodné především pro řidiče málo zkušené nebo s problémovým řízením.

Datum poslední úpravy: 28. listopadu 2013