Asistenční služba

 

Asistenční služba je služba ze strany pojišťovny, kdy její školení pracovníci dokáží v případě problému či nečekané situaci v rámci sjednaného pojištění klientovi pomoci a odborně poradit. Jednotlivé služby asistenčních služeb se liší a také je třeba někdy dávat pozor, kam a za kolik voláme.

Asistenční služby druhy

Podle jednotlivých druhů pojištění máme i jednotlivé druhy asistenčních služeb. Mohou to být asistenční služby motoristům, asistenční služby pro domácnost, ale i asistenční služby pro klienty v zahraničí. Vždy totiž záleží na druhu pojištění, které jsme si vybrali. Většinou se nejčastěji asistence využívá právě u pojištění pro motoristy, u povinného ručení anebo při cestách do zahraničí u cestovního pojištění.

Samotné asistenční služby slouží jako taková pomoc v nečekané situaci. Pokud máme problém s automobilem, zajistí nám technika, samotnou opravu, odtah automobilu, náhradní vozidlo či mohou také zajistit přespání pro nás a celou posádku vozu například v zahraničí. Důležité je ale vědět, co vlastně vaše pojištění zahrnuje a co vám bude za částku vašeho pojistného poskytnuto.

Na cestách

Výhody asistenční služby najdete hlavně při cestách za hranice Čr. V případě nečekaného úrazu lze totiž zavolat na telefonní číslo asistenční služby a vy si tak v češtině a bez problémů zajistíte lékařskou pomoc a následné potřebné potvrzení a dokumenty, které za vás služba vyřídí.

Můžete tak předejít zbytečným problémům, jako je podepsání smlouvy, které nerozumíte, zbytečně drahé ošetření nebo si zajistíte sice transport do Čech, ale ten, který nemáte pojištěný a následnou finanční částku budete splácet několik let.

Pozor na drahé asistenční služby

Téměř každé pojištění má svou asistenční službu. Ta je často započtena do celkové částky pojistného. Pozor ale na nečekané akce, jako je asistenční služba zdarma a podobně. Může se totiž stát, že budete sice moci její služby využít, ale volání bude neúměrně drahé. To se týká hlavně těch neprůhledných a často pochybných služeb motoristům, které poskytují především soukromé firmy. Asistenční služba se pak velmi prodraží a může vyjít i na více peněz, než samotná porucha vozidla.

Datum poslední úpravy: 24. července 2013