Pojištění právní ochrany

Účelem pojištění právní ochrany je odstranit nebo alespoň zmírnit nepříznivé důsledky nahodilých právních sporů a výdajů s tím spojených. Pojištění zajistí kompletní právní servis, například právní porady, úhradu nákladů advokáta, soudních poplatků nebo znaleckých posudků. Možné jsou pojištění právní ochrany pro soukromé osoby, pro podnikatele, pro cesty a pobyt, nově pak i právní ochrana pro sportovce, pro myslivce, pro vzdělávací a výchovná zařízení.

Pojištění právní ochrany pro cesty a pobyt zajišťuje služby právníka, které stojí výrazně méně než jednorázové placení všech nákladů v případě nahodilého sporu. Například se může stát, že při cestě utrpíte úraz, který zavinila třetí osoba. Právníci vám poradí jak doložit vzniklou škodu a rovněž mohou u viníka uplatnit náhrady škody, která vám byla způsobena. Včetně případných překladů dokumentů, včetně případného soudního řízení.

Specialistou na tento druh pojištění je D.A.S. Pojišťovna právní ochrany, která má pro soukromé osoby připravené varianty řidič, rodina, vozidlo, nemovitost, dále pak i speciální nabídky pro podnikatele, lékaře a přepravní firmy.

Pojištění právní ochrany nabízí