Pojištění domácnosti, bytů a domů

       

Pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré zařízení domácnosti, ale například i osobní potřeby osob bydlících v domácnosti - ošacení, osobní věci, elektronika, sportovní náčiní.

Více info  

Pojištění domácích mazlíčků a ostatních zvířat

       

Z právního hlediska je pojištěním majetku i pojištění vašich zvířecích miláčků, které kryje jejich případné léčebné výlohy.

Více info  
 

Pojištění majetku

Pojistit lze téměř jakýkoli majetek, ale nejčastějším druhem je pojištění domácnosti či nemovitosti. To má ochránit vybavení nebo samotný váš domov před škodou způsobenou živly, jiným člověkem nebo sebou samým. Dalšími pojištěními majetku mohou být odpovědnost za škodu, nebo specializovaná pojištění jízdních kol, plavidel, letadel nebo i leteckých modelů. Pojistit svůj majetek mohou i podnikatelé.

Pojištění domácnosti jde dále členit na pojištění bytů, chat a chalup nebo nemovitostí. Nabídky pojišťoven se pochopitelně liší cenou i rozsahem krytí - základní verze balíčků zpravidla obsahují pojištění proti rizikům požáru, přímého úderu blesku, vichřici, vytopení prasklým potrubím, pádu stromu, zemětřesení nebo vandalismu, připojistit se už bohužel obvykle musíte proti v posledních letech běžným povodním a záplavám.

S pojištěním majetku souvisí i odpovědnost za škodu, která se vám může hodit například při vytopení souseda a u některých pojišťoven je jen za příplatek. Nabídky pojišťoven se liší i rozsahem a kvalitou asistenčních služeb.

Specializovaná pojištění majetku

Méně častými pojištěními majetku mohou být odpovědnost za škodu, pojištění jízdních kol (například Česká podnikatelská pojišťovna), plavidel či letadel (Allianz, AIM insurance), leteckých modelů (Allianz) nebo golfového vybavení (Allianz, Chartis). Z právního hlediska je pojištěním majetku i pojištění vašich zvířecích miláčků (nejčastěji psů a koček - v nabídce mají například Slavia a Česká pojišťovna). Nezvyklé pojištění loveckých psů nabízí ve spolupráci s Českou mysliveckou jednotou Halali, všeobecná pojišťovna. Specializovaným pojištěním je například i pojištění zahradní architektury, které najdete v nabídce Generali.

Pojistit svůj majetek mohou i podnikatelé (produkty pro střední a menší firmy nabízí Generali, Maxima), ať už proti poškození nemovitostí, tak na ztráty při výrobě. Specializovaná Exportní garanční a pojišťovací společnost pak nabízí i pojištění pro exportní firmy, jako je pojištění bankovního i nebankovního úvěru nebo s pomocí dceřinné pojišťovny KUPEG i jednotlivých obchodních transakcí.

Dobrým tipem pro pojištění majetku může být produkt V Kostce České pojišťovny, který umožňuje kombinovat mnoho variant a automaticky v něm získáváte pojištění odpovědnosti, asistenční služby a sjednat si můžete i úrazové pojištění či pojištění stálých plateb s ČP Zdraví.