Pojištění majetku online

  • rychlý výpočet i uzavření online do 5 minut
  • okamžité porovnání nabídek pojišťoven
  • Úspora až 40%
 
 

Pojištění domácnosti, bytů a domů

Pojištění domácnosti se vztahuje na veškeré zařízení domácnosti, například nábytek, bytové textilie, bílou techniku, spotřební elektroniku, zařízení kuchyně, nádobí, nářadí, zahradní nářadí, věci osobní potřeby osob bydlících v domácnosti - ošacení, osobní věci, elektronika, sportovní náčiní - jízdní kola, inline brusle, cennosti, věci umělecké hodnoty, starožitnosti, sbírky nebo stavební součásti bytu.

U České pojišťovny můžete v balíčku All risk pojistit všechna skla v bytě - v oknech, lodžiích a terasách nebo zrcadel ve stěnách nebo akvárií, pojištění skel mají v nabídce i další společnosti (například Wüstenrot). V případě bytu v osobním vlastnictví můžete pojistit i stavební součásti, které tvoří společné části domu, jako je střecha, schodiště, společné garáže, rozvody vody, plynu, elektřiny a kanalizace.

Věci jsou zpravidla pojištěny na novou hodnotu, pokud není ve smlouvě uvedeno jinak. To znamená, že při pojistné události vám bude vyplacena hodnota, jako byste si věci kupovali nové. Na to je nutné myslet při určování pojistné částky, protože ta může být logicky vyšší než kdyby se jednalo o cenu obecnou - tržní.

Pojistnou událostí může být požár, výbuch, úder blesku, náraz nebo zřícení letadla, jeho části nebo nákladu, vichřice, krupobití, zemětřesení, kouř, náraz vozidla, vodovodní škoda, tíha sněhu nebo námrazy, sesouvání půdy, lavin, zřícení skal nebo zemin, pád stromů, stožárů nebo jiných předmětů. Mezi položky nutné zpravidla připojistit patří povodeň, záplava, odcizení a vandalismus. Součástí pojištění domácnosti může být i pojištění odpovědnosti za škodu z běžného občanského života (včetně odpovědnosti z chovu zvířat).

Podobné pojistné události platí i při pojištění nemovitosti, tady ale přibývá v možnostech pojištění například dům ve výstavbě. Doplňkové pojištění asistence pro dům a byt vám pomůže při řešení krizových situací - například při úniku vody nebo jakékoliv havárii v bytě či domě. Pomoc poskytne i při řešení sporů o náhradu škody, problémů se sousedy či dodavateli služeb a koupi spotřebitelských výrobků.

Porovnat nabídky pojišťoven
 

Aktuality o pojištění domácnosti, bytů a domů

Habera Tour a Česká pojišťovna

vloženo: 14 / 5 / 2012   Habera Tour a Česká pojišťovna        

Pro všechny fanoušky Pavola Habery & Teamu pojištěné u České pojišťovny je nyní připravena sleva na cestovní pojištění, pojištění majetku a povinné ručení. zobrazit celou aktualitu

 

Allianz je za rok 2011 v zisku přes jednu miliardu

vloženo: 19 / 3 / 2012   Allianz je za rok 2011 v zisku přes jednu miliardu        

Allianz pojišťovna vloni byla o deset procent úspěšnější v pojištění motorových vozidel než domácí trh a hospodařila se ziskem více než jedné miliardy korun. zobrazit celou aktualitu

 

Arktický mráz v Česku způsobil rekordní škody

vloženo: 20 / 2 / 2012   Arktický mráz v Česku způsobil rekordní škody        

Razantní nárůst škod způsobily arktické mrazy. V těchto dnech je zaznamenávají všechny pojišťovny. Česká pojišťovna eviduje v této souvislosti již přibližně sedm set škod v řádu milionů korun. zobrazit celou aktualitu