Oborová zdravotní pojišťovna (OZP)

pojistovna['zobrazovaneUrl']) && !empty($this->pojistovna['url']) ? '' . $this->pojistovna['zobrazovaneUrl'] . '' : ''*/ ?>  
Kontaktní informace
NázevOborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP)
AdresaRoškotova 1225/1, 140 21 Praha 4, Česká republika
Telefon+420 261 105 555
E-mailportal@ozp.cz
Webwww.ozp.cz

   

   

Historie OZP

Oborová zdravotní pojišťovna vznikla zapsáním do obchodního rejstříku 29. října 1992. Zakladatelskými subjektem pojišťovny je Svaz bank a pojišťoven, po spojení se zdravotní pojišťovnou STAZPO se mezi zakládající subjekty počítají i Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Odborový svaz Stavba a Stavební cech soukromých podnikatelů.

Dceřinou firmou je Vitalitas pojišťovna, a. s., která nabízí především cestovní, životní a úrazové pojištění.

Zdravotní pojištění od Oborové zdravotní pojišťovny

Oborová zdravotní pojišťovna nabízí pro své klienty zajímavé výhody a bonusy v rámci preventivních programů a programu partnerských slev. Ve spolupráci s Vitalitas pojišťovnou a. s. nabízí svým klientům i cestovní pojištění.

Preventivní programy

OZP chce napomoci, aby mohli lidé o zdraví lépe pečovat a umožňuje klientům výběr z široké škály preventivních vyšetření. Ta jsou zaměřena na rizika civilizačních chorob - onemocnění oběhového systému, nádorová onemocnění a podobně. V síti specialistů si každý zájemce může vybrat to zdravotnické zařízení, které je mu nejblíž a absolvovat prohlídku.

Pro matku a dítě nabízí pojišťovna příspěvek až 2000 korun a navíc rok úrazového pojištění novorozence zdarma.

Pro děti a mládež poskytuje kredit ve výši 1500 korun*, který jde využít například na očkování, prevenci metabolických onemocnění, ale i na plavání nebo očkování proti rakovině děložního čípku. Pro alergiky a děti s onemocněním dýchacích cest pojišťovna pořádá ozdravné pobyty ve spolupráci s Kovotour plus Ostrava na ostrově Dugi Otok. Nově přibyly programy proti akné a respiračním onemocněním.

Pro dospělé jsou k dispozici programy pro prevenci civilizačních chorob v kreditu až ve výši 1500 Kč*. Jedná se o programy proti rakovině, kardio a metabolickým onemocněním (celiakie a osteoporozy). Zvláštní programy jsou i pro dárce kostní dřeně, krve a orgánů.

Dárce krve a krevní plazmy oceňuje oborová zdravotní pojišťovna kredity ve výši 1000 až 3000 korun podle počtu odběrů za rok (jeden odběr) a navíc jsou jim zdarma k dispozici vitamínové doplňky stravy. Dárcům orgánů a kostní dřeně pak proplácí pojišťovna 3000 korun na preventivní aktivity.

Program slev a výhod u partnerů

Seznam partnerů pojišťovny, u kterých získáte řadu výhod a slev – lékárny, aquapark, fitness, cyklistika.

 

* Z důvodu vysokého čerpání prostředků na některé příspěvkové programy pro děti a mládež a pro dospělé byla část programů v souladu s Podmínkami čerpání preventivních programů OZP (čl. II. odst. 5) ukončena k 31.8.2013.

Informace aktuální k 17.10.2013