NN penzijní připojištění

   

Pokud jde o otázku spoření na penzi, NN penzijní fond nedávno dostál změny. Samostatný produkt Penzijní připojištění byl ke konci listopadu roku 2012 zrušen a vznikl nový produkt. Ten je nazvaný jako Doplňkové penzijní spoření.

Co to vlastně je?

Toto doplňkové spoření již nevystupuje jako samostatný produkt, ale podílí se na něm hned 3 faktory. Jsou to vaše konkrétní příspěvky, příspěvky vašeho zaměstnavatele a státní příspěvky vložené do účastnických fondů obhospodařovaných penzijní společností. Po následném zhodnocení jsou pak doplňkovým příjmem v pokročilém věku.

Samotný produkt pak nabízí jisté výhody. Mezi největší přednosti jistě zahrneme možnosti čerpání předdůchodu. To umožňuje čerpat naspořené peníze krátce před odchodem do důchodu. K čemu je to dobré? V případě pokročilého věku se vám nemusí podařit sehnat práci a tak nebudete finančně strádat a můžete využít takto své finanční rezervy. Další výhodou je možnost čerpání státního příspěvku až 230 Kč měsíčně, odečet až 12 000 Kč ročně z daňového základu nebo možnost zvolení investiční strategie v účastnických fondech.

Účastnické fondy

Změnou oproti původnímu produktu je i to, že není garantováno nezáporné zhodnocení. Tím je sice snížena možnost vysokého výnosu, ale nově máte možnost výběru z několika účastnických fondů a můžete tak sami ovlivnit výnosy. Na výběr jsou klasické konzervativní fondy, ale i fondy s příslibem vysokého výnosu, ale s určitým rizikem.
Produkt nelze sjednat online a v případě, že již využíváte předchozí Penzijní připojištění, po konzultaci se lze zapojit i do tohoto doplňkového penzijního spoření.

 

Informace aktuální k 30.1.2014

bannerObsahBottom) ? '' : ('')?> mamZajemUrl) && !empty($this->porovnani)) { echo 'porovnani['zadost'] == 2 ? ' target="_blank"' : '') . '>Porovnat ' . mb_strtolower($this->clanek['nazev'], 'UTF-8') . ' online
'; } ?>