MetLife pojišťovna

pojistovna['zobrazovaneUrl']) && !empty($this->pojistovna['url']) ? '' . $this->pojistovna['zobrazovaneUrl'] . '' : ''*/ ?>  
Kontaktní informace
NázevMetLife pojišťovna a.s.
AdresaV Celnici 1028/10, 117 21, Praha 1
Telefon+420 227 111 000 (pondělí - čtvrtek 8:00 - 16:30 a pátek 8:00 - 15:30)
E-mailklientsky.servis@metlife.cz
Webwww.metlife.cz

   

 

Produkty MetLife pojišťovny

Životní pojištění

       

Životní pojištění je hlavním produktem MetLife pojišťovny v České republice. Má v nabídce univerzální, investiční i úrazové pojištění.

Více info  
 

Historie

MetLife pojišťovna a.s. působí na českém trhu od října roku 1992 jako jedna z prvních univerzálních pojišťoven se stoprocentní zahraniční kapitálovou účastí, a to pod názvem První americko - česká pojišťovna, a.s. Jejím zakladatelem byla společnost Alico (American Life Insurance Company) a veřejnosti byla tato společnost představena pod značkou „Amcico“.

Přelomovým rokem v historii působení pojišťovny se stal rok 2002, kdy splnila zákonnou povinnost stanovenou novým zákonem o pojišťovnictví z roku 1999, oddělila část všeobecného pojištění a stala se tak výlučně životní pojišťovnou.

Zcela nová kapitola v historii pojišťovny se pak začala psát od 1. listopadu 2010, kdy se stala součástí tradiční americké pojišťovny MetLife. V České republice i nadále poskytovala své služby životního a úrazového pojištění pod novou obchodní značkou MetLife Amcico.

Dalším důležitým historickým milníkem v historii globální společnosti MetLife byla koupě Aviva životní pojišťovny, a.s. (do roku 2002 známá pod značkou Commercial Union), k 1. srpnu 2012.

Společnost MetLife, Inc. naplnila integrací pojišťoven Amcico a Aviva k 1. lednu 2013 svou strategii mezinárodní expanze coby účinného nástroje růstu firmy a rozšíření své značky MetLife především do střední a východní Evropy.

Nyní je pojišťovna výhradní dceřinou společností skupiny MetLife. která svým klientům nabízí široké spektrum produktů životního, úrazového, investičního životního a skupinového pojištění.