Havarijní pojištění HVP

   

Havarijní pojištění samozřejmě tak, jako ostatní pojišťovny, poskytuje i Hasičská vzájemná pojišťovna (HVP). Lze si sjednat produkt na míru svých potřeb a tím se tak lze vyvarovat značnému množství rizik. Havarijní pojištění u HVP si můžeme sjednat na osobní vozidla (a to v rámci soukromých, ale i služebních prostředků), dále na vozy nákladní, pracovní stroje, traktory a přívěsy (obytné i nákladní). Samotný rozsah je poměrně velký.

Pojistit si lze vozidla, ale i konkrétní pojistné události. Může se tak jednat o střet či náraz vozidla, požár, výbuch, přímý úder blesku, pád předmětu, povodeň, záplavy, krupobití nebo vichřice. Lze si zvolit libovolnou kombinaci dle Vašich konkrétních potřeb.

Havarijní pojištění začíná tam, kde končí povinné ručení. Sice není zákonem dáno, ale je nám všem jasné, že taková ochrana vozidla je více než důležitá. Havarijní pojištění od HVP platí v rámci celé Evropy, tedy není se třeba obávat nečekaných událostí ani za hranicemi našeho státu.

Doplňková připojištění

Pokud bychom si rádi přeci jen rozsah a krytí rizik havarijního pojištění rozšířili, není problém. Můžeme využít řadu doplňkových pojištění, které přímo počítají a kryjí rizika taková, jež nejsou zahrnuta v havarijním pojištění jako takovém. O co se tedy konkrétně jedná u HVP? Rizika jako odcizení, vandalismus nebo poškození čelního skla automobilu - právě tyto položky nejsou zahrnuty v havarijním pojištění, ale lze si je za výhodnou cenu přidat formou doplňkového pojištění.

Máte-li strach při cestování o svá zavazadla, lze využít i připojištění zavazadel nebo dokonce i případ úrazu dopravované osoby. Tyto produkty tak mohou někdy najít mnohem větší uplatnění, než základní povinné ručení nebo samotné havarijní pojištění. Spoluúčast je sjednána v rozsahu od 2000 Kč do 20 000 Kč. Asistenční službu pro HVP zajišťuje v českém jazyce Axa Assistance.

 

Informace aktuální k 6.2.2013

bannerObsahBottom) ? '' : ('')?> mamZajemUrl) && !empty($this->porovnani)) { echo 'porovnani['zadost'] == 2 ? ' target="_blank"' : '') . '>Porovnat ' . mb_strtolower($this->clanek['nazev'], 'UTF-8') . ' online
'; } ?> Kam dál?
Přečtěte si také