Havarijní pojištění online

  • online kalkulace havarijního pojištění pro Váš vůz
  • nabídky pojišťoven porovnáte na jednom místě
  • vše vyřídíte online
Porovnat nabídky pojišťoven pro Váš vůz  
 

Havarijní pojištění

Havarijní pojištění chrání vaše vozidlo nejen v případě nehody, ale i v případě odcizení, poškození nebo zničení vozidla v důsledku živelní události nebo například vandalismu. Podle rozsahu - výběru možných pojistných rizik se liší i ceny nabízeného havarijního pojištění.

Zpravidla pojišťovny nabízí tři různé balíčky obsahu all risk - proti všem možným rizikům (havárie, živel, odcizení, vandalismus), dále kombinaci havárie, živel nebo odcizení, živel a vandalismus. Pojišťovny při havárii vždy platí škodu do maximální výše obecné ceny vozidla, která může být značně vyšší než pořizovací. Obecná cena je vlastně cena tržní, tedy jakou má vozidlo hodnotu při porovnání stejného typu, stáří, značky, výbavy a opotřebení vozidla. Řešením je připojistit vaše vozidlo proti ztrátě jeho hodnoty, která postupem času a s naježděnými kilometry klesá (například pojištění GAP u Allianz nebo u AIM Insurance).

Ceny za havarijní pojištění se značně liší

Nabídky pojišťoven se liší i kvalitou asistenční služby. Některé asistenční služby vám pouze zajistí kontakt s odtahovou službou nebo servisem a některé vám zajistí rychlou opravu, náhradní vozidlo nebo ubytování v místě nehody či poruchy. Na to vše u nich čerpáte určitou částku v rámci smlouvy, přičemž limit této částky může být různý.

Ceny havarijního pojištění se v Česku značně liší, náš příklad je na na šest let starou Škodu Octavii, na kterou můžete u různých pojišťoven zaplatit cenu od 2999 korun u ČSOB pojišťovny až po 8884 korun u Direct (u obou cen už ovšem byla uplatněna sleva 5% za podepsání smlouvy povinného ručení u stejných pojišťoven).

Můžete si sjednat i připojištění

K havarijnímu pojištění si můžete sjednat i různá připojištění. To může být pojištění proti poškození čelního skla nebo skel vozidla, poškození sedadel, proti následkům úrazu nebo smrti řidiče nebo přepravovaných osob, pojištění právní ochrany. U Maxima pojišťovny například můžete s pojištěním MaxGarant prodloužit záruku vozidla. Pojištěným rizikem je v tomto případě závada na motorovém vozidle, která vznikla po uplynutí záruční doby.

V nabídce pojišťoven jsou i různé možnosti havarijních pojištění pro firmy, konkrétně pojištění přepravy, které může ochránit vaši ztrátu při poškození nebo zničení věci během přepravy - toto poskytuje například pojišťovna Chartis a další.

Porovnat nabídky pojišťoven pro Váš vůz