Cestovní pojištění od AIG

   

Pojišťovna AIG nabízí na našem trhu speciální produkt cestovního pojištění nazvaný TRAVEL GUARD. Toto pojištění obsahuje veškeré běžné služby a výhody, jako je pojištění opakovaných cest do zahraničí, nebo slevy pro rodiny.

Jednorázové pojištění

Pojištění slouží k ochraně na cesty pro jednotlivce do 78 let. Pro osoby nad 69 let věku je aplikováno pojištění pro seniory, které kopíruje limity běžného pojištění, ale není k němu možné sjednat pojištění rizikových sportů.
AIG Travel guard rozděluje pojištění tradičně podle regionů, které nabízí dva - Evropa a Celý svět.

Velmi nadstandardní jsou limity na pojištění léčebných výloh, které jsou nejdůležitější součástí cestovního pojištění:
Varianta BRONZE - limit 1 500 000 Kč, varianta SILVER - limit 5 000 000 Kč a varianta GOLD - limit 15 000 000 Kč.

Zvolená varianta se podepisuje i na počtu připojištění v ceně.
BRONZE: Úrazové pojištění s limitem 200/100 tisíc korun v případě trvalých následků/smrti, Pojištění odpovědnosti s výší limitu 1 000 000 Kč a zrušení/zkrácení cesty má limit až 120 tisíc korun.

SILVER: Zvyšuje všechny limity, u pojištění odpovědnosti až na 5 000 000 Kč. Dále obsahuje i pojištění zavazadel, nebo odškodnění v případě únosu.

GOLD: Veškeré limity opět výrazně rostou a varianta GOLD je vybavena všemi myslitelnými připojištěními, včetně pojištění dokladů a peněz.

Pojištění sportů

TRAVEL GUARD obsahuje už v základním pojištění krytí pro celou řadu sportů a aktivit, mezi kterými jsou i ty nejoblíbenější - turistika do 3 000m. n. m., nebo lyžování a snowboarding. Pojištění se vztahuje i na potápění s přístrojem do hloubky 20 metrů, nebo na plachtění za motorovým člunem.
Připojištění rizikových sportů obsahuje i lyžování mimo vyznačené trasy, vysokohorskou turistiku do 5 000 metrů nad mořem, nebo parašutismus, bungee jumping a mnoho dalších.

Roční pojištění pro opakované cesty

Toto pojištění svými parametry odpovídá běžnému jednorázovému pojištění. Má však tu výhodu, že je cenově velmi výhodné a můžete s ním cestovat takřka neomezeně v rámci jednoho roku.
Největším omezením je maximální délka jednoho souvislého pobytu v zahraničí, která nesmí přesáhnout 31 dnů. To znamená, že nejpozději po 30 dnech v zahraničí se musíte vrátit do České republiky. Pak ale můžete opět vyrazit na další cesty a počet vycestování není omezen. Svým charakterem se hodí pro pracovní cesty, nebo osoby jezdící do zahraničí často. Zcela nevhodné je pro dlouhodobý pobyt, protože při překročení limitu soustavných 31 dnů v zahraničí Vám pojišťovna v případě pojistné události odmítne plnit.

 

Informace aktuální k 14.3.2013

bannerObsahBottom) ? '' : ('')?> mamZajemUrl) && !empty($this->porovnani)) { echo 'porovnani['zadost'] == 2 ? ' target="_blank"' : '') . '>Porovnat ' . mb_strtolower($this->clanek['nazev'], 'UTF-8') . ' online
'; } ?> Kam dál?