Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP)

pojistovna['zobrazovaneUrl']) && !empty($this->pojistovna['url']) ? '' . $this->pojistovna['zobrazovaneUrl'] . '' : ''*/ ?>  
Kontaktní informace
NázevČeská průmyslová zdravotní pojišťovna
AdresaJeremenkova 11, Ostrava-Vítkovice, 703 00
Bezplatná linka810 800 000 (částečně hrazeno)
E-mailposta@cpzp.cz
Webwww.cpzp.cz

   

   

Historie ČPZP

Sloučením České národní zdravotní pojišťovny a Hutnické zaměstnanecké pojišťovny a vznikl k 1. říjnu 2009 subjekt s novým názvem Česká průmyslová zdravotní pojišťovna (ČPZP). Pojišťovna se tak stala 3. největší zdravotní pojišťovnou s více než 80 pobočkami po celé České republice. Stejně jako původní zaměstnanecké pojišťovny subjekt navazuje na úzkou spolupráci s českým průmyslem.

Zdravotní pojištění od České průmyslové zdravotní pojišťovny

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna nabízí zajímavé výhody a bonusy pro všechny věkové skupiny. Umožňuje objednání u lékařů ve smluvních nemocnicích, vyvinula i vlastní systém osobních zdravotních karet a na svých internetových stránkách umožňuje pokládat dotazy lékařům.

Preventivní programy a příspěvky pojištěncům

Aktuálně pojišťovna tyto programy člení podle věkových skupin, pohlaví a pro dárce krve. Poskytuje zdarma balíčky pro novorozence, pro děti od 3 do 15 let jsou poskytovány jednou za rok vitamíny, od 7 do 15 let pro děti s dýchacími a jinými obtížemi ozdravně léčebné pobyty v přímořských a horských lokalitách. Na preventivní očkování poskytne pojišťovna příspěvek ve výši 300 korun na jednotlivou vakcínu.

Pro ženy od 19 let přibývají příspěvky na mamografické vyšetření prsu nebo Haemocult test na rakovinu tlustého střeva (až 1000 Kč) či prevenci rakoviny kůže. Dále pak pojišťovna poskytuje program s názvem Manažerka mateřství, který je určen pro těhotné ženy (až 1500 Kč). Za výhodných podmínek – třetí dávka zdarma je umožněno i očkování proti rakovině děložního čípku.

Pro muže od 19 let je příspíváno na prevence například rakoviny prostaty (až 1000 Kč). Pro dárce krve jsou k dispozici balíčky vitamínů nebo příspěvky na očkování a vyšetření.

Rodiče se mohou vzdát svého příspěvku na preventivní programy ve prospěch svých dětí do 18 let, a to v celé výši (1 500 Kč) nebo ve výši aktuálního zůstatku.

Karta života

Nápodoba systému IZIP Všeobecné zdravotní pojišťovny. Svému lékaři můžete předat kartičku s přístupovým kódem a umožníte mu přístup k vaší kartě, aby získal přehled o vašem zdravotním stavu. Ještě donedávna znali klienti tento systém ČPZP pod názvem Moje karta.

Akce a programy ČPZP

Pojišťovna pořádá nejen pro své pojištěnce ve spolupráci s partnery různé akce, zatím především na Ostravsku. V programu Plaťte méně najdete přehled slev a bonusů zdarma, které můžete použít u smluvních obchodních partnerů pojišťovny – například v cykloobchodem, obchodech s dětským zbožím, zájezdy nebo diagnostické prostředky.

Dotazy na lékaře

Na stránkách www.cpzp.cz můžete položit dotazy na různá zdravotní témata odborným lékařům, i když nejste pojištěnci ČPZP.

Informace aktuální k 17.10.2013

 

Cestovní pojištění od České průmyslové zdravotní pojišťovny

Pojištění je nabízeno pouze online, zvýhodnění mají pojištěnci ČPZP. Ve spolupráci s Českou podnikatelskou pojišťovnou nabízí sazby od 11 korun na den pro dospělé a od 6 korun na den pro děti.

V balíčku základ je obsaženo pouze pojištění cestovních výloh, v balíčku Standard přibývá pojištění odpovědnosti za škodu a v balíčku Komplet je navíc pojištění úrazu a zavazadel.

Informace aktuální k 17.10.2013