Pojištění majetku od České pojišťovny

   

Česká pojišťovna nabízí mnoho variant pojištění majetku od domácnosti, domů, chat až po domácí mazlíčky a asistence pro dům a byt.

Pojištění vybavení domácnosti zahrnuje ochranu zařízení domácnosti - nábytku, koberců, elektroniky, sportovních potřeb, nádobí, květin apod. Zahrnuje také ochranu cenných předmětů, jako jsou šperky či obrazy, ale také jízdních kol nebo elektroniky, a to do stanovených limitů, které však můžete podle své potřeby navýšit. Můžete si zřídit i připojištění skel - all risk, které se vztahuje na skla v oknech, lodžiích, terasách, dveřních výplních, zrcadel ve vestavěných stěnách, akvárií, terárií apod. nad rámec základního pojištění.

Pojištění bytu a souvisejících prostor je u České pojišťovny určeno především pro majitele bytů v osobním vlastnictví. Je však vhodné i pro byty družstevní či nájemní. V současnosti můžete získat slevu až 21 % v závislosti na výši spoluúčasti. V případě bytu v osobním vlastnictví lze pojistit také stavební součásti, které tvoří společné části domu jako jsou např. základy, střecha, schodiště, společné garáže, kotelny, rozvody vody, plynu, elektřiny, kanalizace, a to i když jsou umístěny mimo dům.

Pojištění domu a souvisejících staveb je vhodné nejen pro rodinné domky, ale i pro bytové (činžovní) domy, rekreační objekty, garáže a také pro související stavby, jakými jsou bazény, skleníky, studny nebo ploty. V současnosti můžete získat slevu až 21% v závislosti na výši spoluúčasti a také 50 % slevu za první rok na rozestavěný dům.

Pojištění rekreačních chat a chalup se rozlišuje na pojištění stavby a pojištění zařízení. Pojištění zařízení se logicky vztahuje na pojištění pro váš movitý majetek v rekreační domácnosti (například elektroniku, nábytek, dětský kočárek).

Pojištění asistence pro dům a byt vám pomůže při řešení krizových situací - například při úniku vody nebo jakékoliv jiné havárii v bytě či domě, zablokování dveří. Pomoc poskytne také při řešení spotřebitelských sporů, sporů o náhradu škody, problémů se sousedy či dodavateli služeb a dalších problémových situací.

Jsou možné i určité kombinace pojištění majetku a nově Česká pojišťovna nabízí také Individuální pojištění majetku. To je varianta, kam patří věci a majetek, které nenajdeme v předchozích možnostech a nebo najdeme, ale chceme je přesto pojistit zvlášť. Patří sem například invalidní vozík, dětský kočárek, lyže, snowboard či drahý hudební nástroj. Máte možnost si zvolit spoluúčast, která vám vyhovuje, takže pojištění pro vás bude ji finančně únosnější.

Můžete si sjednat jako připojištění nebo i zvlášť také úrazové pojištění či pojištění stálých plateb s dceřinou pojišťovnou ČP Zdraví.

Informace aktuální k 28.5.2012

bannerObsahBottom) ? '' : ('')?> mamZajemUrl) && !empty($this->porovnani)) { echo 'porovnani['zadost'] == 2 ? ' target="_blank"' : '') . '>Porovnat ' . mb_strtolower($this->clanek['nazev'], 'UTF-8') . ' online
'; } ?>