Penzijní připojištění od České pojišťovny

   

Velmi důležitému způsobu spoření na stáří vévodí na našem trhu Česká pojišťovna. Se zhruba jedním milionem aktivních účastníků penzijního připojištění je zdaleka největším poskytovatelem této služby.

Standardní parametry

Spoření formou penzijního připojištění má u České pojišťovny všechny typické vlastnosti, které mít musí:
1) Garantuje nezáporné zhodnocení a nemůže se tedy stát, že by Vám ubyly peníze na účtu penzijního připojištění vinou propadu v hospodaření fondu.
2) Fond se ale snaží spíše peníze do něj vložené zhodnocovat. V průměru jde o cca 5 % ročně od doby vzniku tohoto typu spoření v ČR.
3) Vztahuje se na něj státní příspěvek, který může dosahovat až 150 Kč měsíčně a to při měsíčním příspěvku účastníka minimálně 500 Kč měsíčně. Při 30letém spoření jde o 54 000 Kč, které se dále zhodnocují.
4) Účastník přispívající více než 6 000 Kč ročně (500 Kč měsíčně) má nárok i na daňové úlevy. Z peněz vložených nad oněch 6 000 Kč mu stát 15 % (daň z příjmu) vrátí a to až do výše 1 800 Kč ročně při ročním příspěvku alespoň 18 000 Kč.
5) Celková podpora od státu tedy může být až 3 600 Kč ročně a to při příspěvku účastníka alespoň 1 500 Kč měsíčně.

Zhodnocení

Důležitým parametrem každého fondu je zhodnocení úspor. V dlouhodobém měřítku je Česká pojišťovna v tomto ohledu poměrně dobře, její průměrné roční zhodnocení za posledních 12 let je zhruba 2,7 %. Za celou dobu fungování fondu jde o více než 4,5 % ročně. Do těchto čísel nejsou započítány státní příspěvky a daňové úlevy - reálný výnos pro účastníky je tedy ve skutečnosti ještě vyšší.

Daňové výhody automaticky

Česká pojišťovna nabízí službu Daňový servis, která klientům zajistí, že získají maximální možnou výši daňové úlevy. Jednoduše Vám ke konci roku spočítá, kolik je potřeba vložit do penzijního připojištění, abyste dosáhli na slevu 1 800 Kč, tedy kolik Vám chybí do vložení 18 000 Kč do penzijního připojištění.
Klient pak může jednorázově peníze vložit, bez zbytečných žádostí nebo změn na smlouvě, a v únoru mu stát ve výplatě vrátí až 1 800 Kč.

Premia karta České pojišťovny

Penzijní připojištění je běh na dlouhou trať, při kterém naplno vyniknou výhody kreditních karet. Za každý nákup kreditní kartou Premia od České pojišťovny si můžete spořit 1-11 % z výše této platby na svůj účet penzijního připojištění. Při měsíční útratě 6 000 Kč a při uvažované 2% návratnosti jde o 120 Kč měsíčně (43 000 Kč za 30 let). Navíc Vám kreditní karta umožňuje utrácet peníze banky, zatímco si svoje po celé bezúročné období můžete spořit na některém z výhodných spořicích účtů.
Vedení Premia karty je první rok zdarma a na další roky taktéž, pokud máte roční obrat s kartou alespoň 36 000 Kč (tedy 3 000 Kč měsíčně, což je poměrně málo).
Nezapomeňte však, že kreditní karta je sice užitečná, ale nikoliv jako úvěrový produkt (splácení po uběhnutí bezúročného období), nebo na vybírání hotovosti (vysoké poplatky).

 

Informace aktuální k 6.6.2012

bannerObsahBottom) ? '' : ('')?> mamZajemUrl) && !empty($this->porovnani)) { echo 'porovnani['zadost'] == 2 ? ' target="_blank"' : '') . '>Porovnat ' . mb_strtolower($this->clanek['nazev'], 'UTF-8') . ' online
'; } ?>