Penzijní připojištění od Allianz pojišťovny

  Mám zájem  

Pro všechny, kteří hledají a chtějí sjednat důchodové připojištění, nabízí Allianz pojišťovna aktuálně 2 možnosti, a to důchodové spoření (2. pilíř) a doplňkové penzijní spoření (3. pilíř). Jaké jsou základní aspekty těchto produktů? V prvním případě je výhodou vlastnictví účtu a prostředky na něj vložené se dědí, kdežto v druhém případě jsou k dispozici státní příspěvky a daňové odpočty.

 

II. pilíř

Allianz nabízí výhodné spoření na důchod. Tento produkt totiž umožňuje přesměrovat část povinných odvodů na soukromý účet, který je plně ve vašem vlastnictví. Tím si navyšujete úspory na penzi efektivněji, protože kromě 2% přípěvků z vlastní mzdy dostanete 3% od státu.

Samotné Důchodové spoření, často prezentováno jako 2. pilíř je tím nejbezpečnějším produktem vůbec. Kromě ochrany od vlastní pojišťovny je pod dohledem depozitáře, auditora a ještě ČNB. Výhodou je i svoboda a neplacení žádných zbytečných poplatků. Naspořené peníze jsou vlastníkem klienta nebo jsou případným dědictvím.

III. pilíř

Doplňkové penzijní spoření nebo také 3. pilíř je výhodné z hlediska vlastní možnosti volby. Podlé výše vlastního příspěvku si dále volíte i výši příspěvku od státu. V průběhu spoření lze příspěvky navyšovat a snižovat a lze uplatňovat i daňové odpočty. Ty jsou v hodnotě až 12 000 Kč ročně. V případě úmrtí naspořené prostředky připadají osobám, které jste si sami určili.

Pojištění online

Allianz nabízí sjednání produktů online nebo si můžete domluvit vlastní konzultaci. Samozřejmě je možnost kombinace dalších produktů, jako jsou připojištění nebo lze zakomponovat i kapitálové spoření.

Informace aktuální k 21.1.2014

bannerObsahBottom) ? '' : ('')?> Mám zájemmamZajemUrl) && !empty($this->porovnani)) { echo 'porovnani['zadost'] == 2 ? ' target="_blank"' : '') . '>Porovnat ' . mb_strtolower($this->clanek['nazev'], 'UTF-8') . ' online
'; } ?> Kam dál?