Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance se spojí s Českou průmyslovou

vloženo: 15 / 3 / 2012

  Zdravotní pojišťovna Metal-Aliance se spojí s Českou průmyslovou

Správní rada Zdravotní pojišťovny Metal-Aliance (ZP M-A) ve středu 14. března schválila záměr sloučení s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. Pro pojištěnce má být tímto krokem plně zachován rozsah a kvalita služeb i dostupnost zdravotní péče.

„Správní rada na základě analýz dospěla k závěru, že chce-li ZP M-A do budoucna udržet standard kvality a dostupnosti služeb pro své pojištěnce, musí jít cestou začlenění ZP M-A do většího celku.

Po zvážení všech skutečností na svém zasedání rozhodla správní rada hlasy zástupců pojištěnců a zaměstnavatelů, že nejvhodnějším řešením je záměr sloučení ZP M-A s ČPZP," uvádí Zdravotní pojišťovna Metal - Aliance na svých webových stránkách.

Podle zpráv týdeníku Euro se ale ministru zdravotnictví Leoši Hegerovi fúze s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou nelíbí, protože jeho resort podporoval spojení s Oborovou zdravotní pojišťovnou. Zástupci státu ve správní radě proto spojení s českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou nepodpořili.

Správní rada Zdravotní pojišťovny Metal-Aliance podle svých slov odmítla, aby se její pojištěnci stali rukojmími pro „systémové opatření", které by znamenalo, že se na jejich úkor budou řešit neefektivity systému veřejného zdravotního pojištění. Sloučení Metal-Aliance s Oborovou zdravotní pojišťovnou totiž podporovalo ministerstvo zdravotnictví mimo jiné také proto, že na OZP dolehly finanční potíže způsobené přerozdělováním pojistného.