Zájem o pojištění proti rakovině prsu stoupá

vloženo: 12 / 6 / 2013

  Zájem o pojištění proti rakovině prsu stoupá

Není to tak dávno, kdy se na veřejnost dostala zpráva, že si Angelina Jolie nechala odstranit obě ňadra. A to z jednoho důvodu. Obava z rakoviny prsu. Tato zpráva doslova obletěla svět. Angelina se poté objevila i v médiích, kde se ke všemu vyjádřila.

Obrovské riziko i u nás

Rakovina prsu je v Česku nejčastějším nádorovým onemocněním vůbec. Ročně jím onemocní na šest tisíc žen a stovky mu podlehnou. Toto onemocnění je velmi nebezpečné a tak je logické, že je mu věnováno stále více pozornosti. A teď hlavně díky světové celebritě Angelině Jolie.

Spolu s touto zprávou se objevil i velmi rychlý a markantní vzrůst o pojištění proti rakovině prsu. Potvrzují to pojišťovny na celém světě, ale i u nás. V případě diagnózy rakoviny prsu nebo i onemocnění pohlavních orgánů, pojišťovny ihned vyplatí sjednanou částku klientům. Ty peníze mohou použít na vyšetření prsu, řádnou diagnózu, odstranění ve formě kosmetického zákroku nebo peníze nahradí i výpadek příjmu. Samozřejmě najdou uplatnění i v nadstandardní léčbě.

Kdo pojištění poskytuje?

V tuzemsku nalezneme hned několik pojišťoven, které tuto pojistku nabízejí. Je to VZP, ING pojišťovna, Generali pojišťovna, AIG pojišťovna s Česká pojišťovna. Samotný rostoucí zájem o toto pojištění je zřejmý již v posledních měsících. Ale jak sami zástupci pojišťoven uvedli, v den, kdy se v médiích objevila zpráva o preventivním odstranění ňader hollywoodské celebrity, zvýšila se návštěvnost jejich webů i padesátinásobně.

Klienti pojišťoven

Cílovou skupinou, kdo se o toto pojištění zajímá, jsou především ženy ve věku nad 30 let. Ty tvoří více než 90% všech klientů pojišťoven právě v tomto druhu pojištění. V poslední době se o informace zajímají i mladší ženy. Samotné pojišťovny přiznávají, že počet uzavřených pojistek dosahuje několika set během roku. Často se objevují i manželé nebo blízcí, kteří ženám tuto pojistku sjednávají sami. Problém to rozhodně není a tak lze s nadsázkou říct, že to může být i zajímavý dárek.