VZP přispívá svým klientům a má nejdražšího pacienta z celé ČR

vloženo: 5 / 9 / 2013

  VZP přispívá svým klientům a má nejdražšího pacienta z celé ČR

Není to tak dávno, kdy VZP pojišťovna zveřejnila tabulku a přehled o svých nejnákladnějších pacientech. Jednalo se o dvacítku klientů této pojišťovny, kterým VZP hradila léčbu. Poprvé v historii jsme si tak mohli udělat představu, kolik pojišťovna může vyplácet na zdravotní péči. Rekordmanem byl sedmapadesátiletý muž z Prahy, za kterého pojišťovna hradí náklady přes 54 milionů ročně. Muž trpí nemocí poruchy krve, tedy hemofilií.

Příspěvky pro každého

Pojišťovny tak hradí mnohdy i miliony korun za léčbu jednotlivých úrazů. Například poranění páteře může stát i několik desítek milionů. Kromě úhrady léčby a úrazů, Všeobecná zdravotní pojišťovna stále nabízí velmi atraktivní příspěvky pro své klienty. Přesvědčit jsme se o tom mohli toto léto.

Mezi VZP pojišťovna příspěvky 2013 se tak řadil příspěvek z programu Zdravá rodina. Mohli jsme jej využít v době od 20. 5. až do 5. 8. na letní prázdninové dětské tábory. Využilo jej přes 57 tisíc klientů. Dalším oblíbeným příspěvkem pak byl příspěvek na dentální hygienu. Ten využilo na 47 tisíc pojištěnců.

O co lze žádat

VZP pravidelně pořádá různé preventivní programy a příspěvky. Pro členy programu Zdravý život, kam se každý pojištěnec VZP může zdarma registrovat (je to Klub pevného zdraví), je výhod ještě více. Oblíbený je pak i příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě. Ten je možný využít stále. Platnost programu je totiž až do 31. 12. 2013 a získáte voucher v hodnotě 750 Kč na vakcínu a očkování prvních dvou dávek.

V současné době VZP nabízí příspěvek na screeningové vyšetření prsou mamografem nebo ultrasonografem. To si lze nechat proplácet až do 30. 11. 2013. To je poslední příspěvek. Všechny ostatní totiž již byly ukončeny.

Vyplaceny desítky milionů korun

Každý rok přichází VZP pojišťovna hned s několika příspěvky. Jsou omezeny datem nebo do vyčerpání finančního limitu. Lze tak očekávat další vlnu příspěvků již na podzim nebo v zimě a poté i další rok. Vyplatí se jistě stát členem Klubu pevného zdraví, kteří mají výhod ještě více. Jenom letos již pojišťovna vyplatila přes 150 milionů korun na výše zmiňovaných příspěvcích a to čísla nejsou ještě konečná.