VZP platí svým klientům očkování proti chřipce

vloženo: 15 / 10 / 2013

  VZP platí svým klientům očkování proti chřipce

Jak VZP pojišťovna sama uvádí, ročně dává na prevenci různých chorob a onemocnění několik stovek milionů korun. Letos tak poprvé nabízí i očkování proti chřipce.

Chřipka je závažné onemocnění, které může být pro nemocné a staré lidi dokonce i smrtelné. U nás se však přes masivní rozšíření každým rokem nechá očkovat asi jenom 5% lidí. A to je s porovnáním s okolními státy až hrozivě málo.

Například v Německu nebo Francii je to přes 20% populace a v USA dokonce přes 46% obyvatelstva. Očkování má jistě význam hlavně u seniorů, nemocných lidí nebo s oslabenou imunitou, ale i u lidí, kteří jsou dennodenně v kontaktu například se zákazníky v obchodech, ve službách celkově. Onemocnění je pak pouze na 10% hranici, tedy úspěšnost vakcíny je přes 90%.

Jaký je postup?

VZP pojišťovna příspěvky 2013 nabízí očkování proti chřipce v období 1. 10. 2013 až 31. 12. 2013. Příspěvek může využít opravdu každý klient pojišťovny. Postup je následující. Vakcína proti chřipce stojí přibližně 150 Kč, obdobnou částku stojí pak i aplikace. Klient by měl navštívit svého praktického lékaře, který má očkovací látku k dispozici hned nebo ji objedná.

Látku si necháme aplikovat a za vše zaplatíme. Necháme si však účty, se kterými pak přijdeme na jakoukoliv pobočku VZP v České republice a částky nám budou zpětně vyplaceny. Jak Všeobecná zdravotní pojištovna uvedla, poplatky se mohou u jednotlivých lékařů lišit, ale i na to je pojišťovna připravena a není to problém.

Ne na poslední chvíli

Jako při každém větším příspěvku od VZP lze předpokládat zvýšený zájem a to hlavně při chřipkové vlně nebo na konci období proplácení. Myslete na to a vyhněte se tak zbytečným frontám.