Vyplatí se objednat celoroční cestovní pojištění?

vloženo: 4 / 10 / 2011

 

Jsou cesty do zahraničí vaším denním chlebem? Vyjíždíte mimo Českou republiku z pracovních či jiných důvodů několikrát do roka a klasické cestovní pojištění pro turisty se vám nevyplatí? Řešením může být celoroční cestovní pojištění, které vám zajistí klid na duši 364 dní v roce.

Pojištění pro opakované výjezdy do zahraničí je ideálním pojistným produktem pro osoby, které tráví hodně času za hranicemi, ovšem ne za účelem jednorázového pobytu. Nejčastěji jeho služeb využívají byznysmeni a osoby s opakovanými služebními cestami do ciziny.

Jeho výhodou je, že jej stačí sjednat jen jednou za rok - odpadá tím zdlouhavé postávání ve frontách a další administrativní zdržování. Během jednoho kalendářního roku může majitel celoročního cestovního pojištění vyjíždět za hranice České republiky opakovaně, přičemž jeden pobyt by měl mít délku mezi 30 a 45 dny. Vyplatí se také v případě, že vyjedete za hranice neplánovaně nebo se rozhodnete prodloužit si dovolenou ze dne na den.

Kromě vybraných pojišťoven lze celoroční cestovní pojištění zřídit též v bance. Většinou se jedná o rozšířenou službu ke kartám MasterCard a VISA. Takové pojištění bývá levnější, ale podstatně limitované, a to jak do výše pojistného krytí výloh, tak také co do dalších služeb. Bankovní pojištění většinou zahrnují jen samotné pojištění léčebných výloh, výjimečně též pojištění odpovědnosti. Oproti tomu produkty pojišťoven zákazníkům nabízejí v ceně navíc úrazové pojištění, pojištění zavazadel, zvýhodněné pojištění rodinných příslušníků a další nadstandardní služby.

Celoroční cestovní pojištění najdete například v portfoliu služeb Kooperativy (Kolumbus Abonent), České pojišťovny (Odysseus), České podnikatelské pojišťovny a Pojišťovny VZP (Europojištění) nebo Evropské cestovní pojišťovny (MultiTrip). Poslední jmenovaný pojistný produkt nabízí k základnímu celoročnímu cestovnímu pojištění také různá připojištění (například pro zimní sportovce, vyznavače adrenalinové zábavy, golfisty nebo dokonce pojištění pro domácí mazlíčky).