Výhody životního pojištění a jak správně sjednat

vloženo: 28 / 8 / 2013

  Výhody životního pojištění a jak správně sjednat

V současné velmi proměnlivé době je vhodné se efektivně chránit proti nečekaným životním událostem. Jednou z možností je pak spoření nebo rovnou životní pojištění. Pojišťovny se předhánějí v nabídce produktů, proto máme na trhu na výběr hned z několika druhů. Jak jej efektivně vybrat a jak takové nejvýhodnější životní pojištění vypadá?

Volba podle možností a požadavků

Samotný výběr životního pojištění by měl být ovlivněn několika faktory. Především je důležité si uvědomit, co od životního pojištění očekávám. Mělo by být záchranou v případě těžkého úrazu? Má počítat i s rizikem úmrtí? Nebo chci kombinaci krytí rizik a k tomu ještě spořit? Současné produkty dovolují kombinaci na přání klienta. Můžeme tak mít jen rizikové životní pojištění, ale i kapitálové životní pojištění se spořením.

Životní pojištění je jedním z nejoblíbenějších finančních produktů vůbec. Jeho výběr by měl být ale rozhodně uvážený. Než se vydáte na pobočku, využijte možnosti srovnání životního pojištění. Může to být dobré vodítko pro rychlejší výběr. Dále je možné na internetu v diskuzích vyhledat již zkušenosti některých klientů.

Pozor na podmínky

Ačkoliv se mnohá životní pojištění zdají být výhodná, v případě zrušení v prvních letech se nemusíte dočkat ani koruny nazpět. Proto je nutné si pečlivě pročíst veškeré podmínky smlouvy. Dokonce je vhodné si vzít i podklady pojištění na prostudování domů a nespěchat. Nejste nikým omezováni, je to jen vaše volba! Sami se pak informujte na všechny možné varianty, co se s pojištěním bude dít v případě úrazu, úmrtí, ale i zrušení, úpravy nebo nemožnosti platit pojistné. Pracovník pojišťovny by měl doporučit vhodné životní pojištění a nakonec i částku, kterou si spořit.

Sjednání

Samotné setkání s agentem pojišťovny může leccos napovědět. Měl by o produktu vědět dostatečně mnoho, aby vám vše vysvětlil. Neměl by se zabývat jenom superlativy, ale věnovat se i zrušení životního pojištění a řádně vysvětlit všechna rizika. Investiční životní pojištění vám totiž i přes mnohé superlativy nemusí vydělat ani korunu. A mnozí agenti se o tom leckdy vůbec nezmiňují.