V Česku si už můžete sjednat i pojištění nájmu

vloženo: 22 / 11 / 2011

  V Česku si už můžete sjednat i pojištění nájmu

Novinkou na českém trhu, která bude zajímat zejména majitele domů, je pojištění příjmů z nájemného. Od června 2011 jej začala nabízet společnost Guarenty Group pro pojišťovnu AIM Insurence - AIM Czech republik s.r.o.

Očekává se, že trh s byty vzroste díky deregulaci nájemného, tím ale vzroste i počet nájemníků, kteří nebudou schopni platit nájemné. Vlastníci domů se tak mohou chránit novým pojištěním, jenž už mnoho let funguje na trzích v USA a v Británii. Na trh ve střední Evropě jej poprvé až v letošním roce uvádí společnost Guarenty Group.

Poprvé v České republice si tak mohou pronajímatelé soukromě vlastněných obytných domů sjednat pojištění nájmu, které pokrývá riziko v případě neplatících nájemců za pouhý zlomek z jejich ročního čistého nájemného. Pokud v průběhu pojištění nájemce neuhradí nájemné, pronajímatel tuto věc ohlásí jako pojistnou událost a nemusí mít strach o svoje peníze. Navíc společnost Guarenty Group poskytuje majitelům domů rady a pomoc, pokud by bylo nutné vystěhovat neplatící nájemce.

„Naši pracovníci jsou profesionálové jak v oblasti realit, tak v pojištění. Mají praktické zkušenosti se správou nájemních nemovitostí v České republice i střední Evropě. Umí poradit ohledně neplatících nájemců včetně zprostředkování právních služeb při řešení vystěhování nájemce," uvádí společnost Guarenty Group na svých internetových stránkách.

Konkrétní podmínky pojištění nájemného zde