Uniqa pojišťuje vícečetné porody

vloženo: 1 / 3 / 2013

  Uniqa pojišťuje vícečetné porody

Přestože s rostoucím věkem rizika porodu rostou, stále více maminek si porod odkládá na pozdější roky. A právě vyšší věk rodičky způsobuje i zvyšující se počet narozených dětí jako dvojčat nebo trojčat. S tímto faktorem, kdy se stále více maminek snaží porod odsunout na později, se i zvětšil počet vícečetných porodů. A právě na tento faktor zareagovala jako jediná Uniqa pojišťovna.

Vícečetný porod, vyšší náklady

Vícečetný porod je stále častější. Za poslední roky se jejich počet zvýšil hned o několik desítek procent. Pokud bychom si to srovnali číselně, ze 100 porodů je již více než 2,7 porodu vícečetných. S vyšším věkem maminek se pojí i vyšší rizika a u vícečetných porodů se tak setkáváme i s předčasným porodem. Právě předčasný porod, ale i vyšší náklady při narození více dětí, kdy jsme s tím v podstatě nepočítali, může být pro některé rodiče velký problém. Na tento fakt však zareagovala pojišťovna Uniqa.

Jako první přišla s připojištěním, které přidala svým klientům s životním pojištěním. Pokud se tak klientovi stane, dostane se mu finanční hotovosti na tyto zvýšené náklady. Pokud se například klientovi narodí dvojčata, dostane 30 000 Kč nebo 50 000 Kč. Jedná-li se rovnou o trojčata, výše částek je dvojnásobná.

UNIQA jako průkopník

Počet vícečetných porodů se neustále zvedá a mnoho rodičů tak nepočítá s většími náklady, které logicky narozením více dětí přichází v úvahu. Pokud se díky vícečetnému porodu děti narodí dříve, jelikož jsou předčasné porody u vícečetných porodů častější, může právě toto finanční plnění výrazně pomoci. Ať se jedná o věci pro miminka nebo jen zvýšené náklady, finanční pomoc se vždy hodí.

Krytí tohoto rizika je připraveno pro všechny klienty, kteří mají sjednáno životní pojištění u pojišťovny UNIQA. Jedná se o úplně nový typ produktu, který pojišťovna nabízí jako jediná svého druhu u nás. A navíc je produkt zdarma.