Uniqa nabízí speciální autopojištění se sledováním přes satelit

vloženo: 5 / 12 / 2011

  Uniqa nabízí speciální autopojištění se sledováním přes satelit

Pojišťovna Uniqa nabízí speciální autopojištění se zařízením SafeLine, které vám může při nehodě zachránit život, ale navíc může významně pomoci i při krádeži auta. Jde o zařízení zabudované v palubní jednotce vozidla, které je neustále ve spojení s centrálou.

V případě nehody crash sensor automaticky vyšle nouzový signál a spustí poplach. Pokud se dispečinku nepodaří s vámi spojit, tak je na místo vyslána záchranná jednotka. To může být stěžejní při vaší záchraně, když se nemůžete po nehodě hýbat, například i díky traumatickému stavu.

Dokáže vypátrat ztracené vozidlo

Podobně jako při havárii systém funguje i v případě odcizení vozidla. Když centrála zaznamená neoprávněný pohyb vozu (bez platné radiokarty), tak sleduje jeho pohyb v Česku i v zahraničí a ve spolupráci s policií jej dokáže zajistit. Podle statistik je dokonce 90 % vozidel vybavených podobným monitorovacím zařízením přes satelit vypátráno a vráceno zpět majitelům. Zařízení se montuje do palubní jednotky, kterou díky umístění velmi těžko vypátrají oči zloděje a navíc nepřekáží ani řidiči.

Volitelným doplňkem za příplatek ke službě SafeLine je za 2088 korun ročně elektronická kniha jízd přístupná online na internetu. Dalšími výhodami systému pojišťovny Uniqa SafeLine je unikátní nárazový detektor, který dokáže zaznamenat přesný průběh nehody. Funkčnost zařízení průběžně kontroluje přes vzdálený přístup dispečink Cebia a v případě problémů kontaktuje zákazníka a zajistí opravu zařízení instalovaného ve vozidle.

Rozlišují se dvě verze SafeLine

Uniqa rozlišuje dvě verze tohoto autopojištění. SafeLine Basic je základní varianta ochrany. Pořizovací náklady včetně montáže a aktivace nepřevyšují 14 tisíc korun a patří k nejnižším na trhu. V případě krádeže vozidla klient ztrátu nahlásí a Securitas zahájí pátrání.

Druhá varianta SafeLine Security je rozšířená o aktivní hlídání vozidla 24 hodin denně společností Securitas. Provozní náklady jsou proto o něco vyšší než u základní varianty. Náklady na pořízení a aktivaci přesto nepřevyšují 15 tisíc korun. Tato varianta je vhodná zejména pro dražší vozidla, u kterých je vyšší riziko odcizení.

Autopojištění SafeLine vám dokonce může i ušetřit peníze. Získáte totiž od Uniqy slevu z kompletního havarijního pojištění 5 % nebo až 20 % podle vybrané varianty. Další slevu až 25 % získáte z pojistného za havarijní pojištění a povinné ručení v závislosti na počtu ujetých kilometrů. Tedy přesněji čím méně kilometrů najedete, tím méně zaplatíte, což bývá u málokterého autopojištění zohledněno.