Technici České pojišťovny operují v terénu, zrychlilo se tak vyřízení pojistných událostí

vloženo: 9 / 11 / 2011

  Technici České pojišťovny operují v terénu, zrychlilo se tak vyřízení pojistných událostí

Klienti České pojišťovny získají pojistné plnění ještě rychleji. Jednička na pojišťovacím trhu totiž zavádí změny, které zjednodušují a zrychlují proces vyřízení škody z pojištění motorových vozidel. Mobilní technici, kteří v terénu prohlížejí poškozená vozidla a dokumentují rozsah škod, jsou nově vybaveni PC tablety se speciálním programem. Veškeré potřebné údaje o škodě proto mohou předat likvidátorům rychleji a přesněji. Navíc jsou mobilní technici České pojišťovny vyškoleni ve scelování čelních skel automobilů a nově i dodávek a autobusů.

„Vyškolili jsme několik desítek mobilních techniků a vybavili je potřebnými nástroji a technologiemi. Oprava čelního skla scelením trvá včetně vyřízení administrativy zhruba hodinu a odehrává se především venku, ale může to být i v domácí garáži nebo na podzemním parkovišti. Prostě technik přijede tam, kde si to klient přeje a sklo opraví speciální dvousložkovou pryskyřicí, která mu vrátí jeho původní pevnost a stabilitu," upřesnil Radim Nekov, vrchní ředitel likvidace pojistných událostí České pojišťovny.

Další zajímavostí a změnou pojišťovny je, že mobilní technici, kteří v terénu prohlížejí poškozená vozidla a dokumentují rozsah škod, jsou nově vybaveni PC tablety se speciálním programem. Veškeré potřebné údaje o škodě mohou díky tomu předat likvidátorům rychleji a přesněji. „Aby byl tento proces rychlý a efektivní, vybavujeme mobilní techniky PC tablety s expertním systémem pro záznam škod na vozidlech," řekl dále Radim Nekov. Program obsahuje více než 530 modelů převážně osobních automobilů od téměř 40 výrobců. Každé vozidlo je detailně rozkresleno na jednotlivé díly do grafické předlohy. Technikům tak umožňuje stanovit a zaznamenat přesně způsob opravy vozidla a v elektronické podobě zaslat zápis klientovi, likvidátorovi i servisu.