Speciální pojištění pro golfisty potěší výborné hráče

vloženo: 4 / 10 / 2011

 

Existuje více specializovaných pojištění, mohou se pojistit amatérští a dokonce i profesionální sportovci proti úrazům, ale zřejmě jediným sportem, který má samostatné specializované pojištění je golf. To nabízí dvě pojišťovny Allianz a Chartis.

Pojištění ProGolf od Allianz může ochránit váš rozpočet při ztrátě nebo poškození golfového vybavení, když způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku někomu dalšímu a zabezpečí vás před neočekávanými výdaji spojenými s finančními nároky poškozeného. Nedílnou součástí pojištění je pronájem náhradního vybavení při zpoždění vašich zavazadel s golfovým vybavením, stejně jako úhrada zaplacených hráčských poplatků pokud onemocníte nebo úrazové pojištění. Můžete si vybrat ze tří variant plnění pod názvy Normal, Optimal a Exkluziv, které se liší podle limitu plnění.

Velmi podobné podmínky nabízí i Chartis v produktu Golf Guard, zde se varianty jmenují Bronz, Silver a Gold a opět obsahuje odpovědnost za škodu (až do 10 milionů při nejdražšíé variantě), ztrátu golfového vybavení a osobních věcí, úraz při hře i zápisné, které hradíte klubu.

Obě pojišťovny pak shodně nabízejí bonus pro výjimečné hráče. Při úderu Hole i One totiž můžete slavit jak vynikající úder, tak i to, že od pojišťovny získáváte příspěvek na útratu za pohoštění účastníků turnaje od 20 do 40 tisíc korun.

Hole in One se může opravdu vyplatit

Je nutné ovšem přiznat, že podobný úder se povede skvělým profesionálním hráčům třeba jen jednou za život. S nadsázkou se dá říci, že poté získávají golfovou nesmrtelnost. Za tyto údery navíc na turnajích bývají odměňováni i bez pojištění nejrůznějšími cenami a prémiemi. Inspirací může být bývalý kanadský hokejista Joe Sakik, kterému se tento úder podařil 18. července 2011 na turnaji v Lake Tahoe a obdržel za něj od místních firem milion dolarů!