Sloučení dvou zdravotních pojišťoven ČPZP a ZP M-A

vloženo: 30 / 9 / 2012

  Sloučení dvou zdravotních pojišťoven ČPZP a ZP M-A

Od prvního dne měsíce října dojde ke sloučení dvou pojišťoven a to Zdravotní pojišťovny Metal- Aliance s Českou průmyslovou zdravotní pojišťovnou. Tímto krokem se proto všichni pojištěnci ZP M-A automaticky stávají klienty ČPZP.

Obě zdravotní pojišťovny jsou finančně stabilní, tudíž i po sloučení budou mít klienti jistotu v poskytování kvalitních služeb a rozhodně o nic nepřijdou. Naopak se toto sloučení zdá být jako příslib dalšího zkvalitňování nabízených produktů a vyšší standart služeb pro pojištěnce.

Díky odbornosti pracovníků ČPZP a ZP M-A se předpokládá, že vznikne dostatečný prostor na hledání úspor, které se kladně promítnou nejen v globálním  hospodaření pojišťovny, ale zároveň do vztahů s pojištěnci a lékaři. Lékaři spatřují výhodu v úbytku administrativních úkonů, namísto dvou pojišťoven budou komunikovat pouze s jednou.

Výměna kartiček pojištěnců bude automatická a prováděna za pomoci České pošty. V případě jakýchkoliv dotazů a dalších potřebných informací se mohou klienti a široká veřejnost obrátit na speciální web www.cpzp.cz/fuze, kde je umístěno vše potřebné. Webové stránky budou postupně doplňovány o nové informace.