Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna nabízí více

vloženo: 26 / 4 / 2012

  Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna nabízí více

Zdravotní pojišťovna rozšiřuje od 1. dubna 2012 svůj program prevence a současně nabízí svým pojištěncům nové výhody, které mají přilákat další klienty a ubezpečit ty stávající, že si vybrali správně. Nově umožňuje pojištěncům čerpat na vybrané aktivity vyšší příspěvky. Zásadní novinkou v programu Revírní bratrské pokladny je možnost navýšení limitu do 18 let až na částku 1.500 Kč a to díky umožnění převodu části limitu jednoho z rodičů na mladistvého pojištěnce.

Dále také v programu prevence byly v sekci očkování, který je součástí balíčku, zvýšeny příspěvky na očkování proti následujícím nemocem:

  • pneumokoku pomocí vakcín PREVENAR 13, který je určen pro děti ve věku od 2 měsíců až do 5 let, PNEUMO 23 dětem ve věku od 2 do 5 let a také očkování vakcínou SYNFLORIX, které chrání děti ve věku od 6 týdnů do 2 let
  • klíšťové encefalitidě pomocí ENCEPUR, FSME-IMMUN a také možnost přeočkování
  • hepatitidě typu A, B, AB pomocí léčivých přípravků AMBIRIX, AVAXIM, ENGERIX B, HAVRIX a TWINRIX
  • rotavirům vakcínou ROTATEQ, ROTARIX určené dětem do 4 měsíců
  • planým neštovicím například vakcínou VARILRIX pro děti od 9 měsíců
  • spalničkám, zarděnkám a příušnicím vakcínou PRIORIX, PRIORIX TETRA

U vakcín PREVENAR 13, PNEUMO 23 a SYNFLORIX bylo čerpání zvýšeno z 500 Kč na dvojnásobek, tj. 1000 Kč. Stejné navýšení čerpání je také dostupné u očkování proti klíšťové encefalitidě a hepatitidě typu A, B a AB. Nejzajímavější a nejvýraznější je navýšení čerpání z původních 300 Kč na 1000 Kč u očkování proti rotavirům, spalničkám, neštovicím, příušnicím a proti zarděnkám. V oblasti stomatologie nabízí program prevence pro děti od 7 do 18 let možnost čerpat částku 1.000 Kč a využít ji na fixní i snímatelné aparátky.
V neposlední řadě je zajímavé navýšení limitu u zdravotních aktivit všech kategorií z 300 Kč na 500 Kč, u ostatních aktivit byl pro pojištěnce Revírní bratrské pokladny nad 19 let zvýšen limit také z 300 Kč na 500 Kč.

Navýšení limitů se týká i mladších pojištěnců do 6 let, pro které byl program doplněn o další příspěvky u ostatních aktivit jako je nákup monitoru dechu a nákup mléčné výživy například Beba, Nutrilon, Sunar apod. až do jednoho roku věku dítěte. Ostatní aktivity u pojištěnců nad 7 let byly doplněny o příspěvky na koupi brýlových obrub a ošetření zubů zubní hygienistkou. Program prevence se od dubna 2012 stává po výše uvedeném rozšíření velmi zajímavý a zdravotní pojišťovna tak chce přilákat nové pojištěnce. Pro ty stávající to znamená větší výhody a možnosti čerpání příspěvků na prevenci a aktivity svých dětí.