Program Zdravý život od VZP

vloženo: 13 / 3 / 2013

  Program Zdravý život od VZP

Program Zdravý život je zaměřen a určen pro všechny pojištěnce VZP, kteří jsou zároveň členy Klubu pevného zdraví. Na co je tento program konkrétně užitečný, jaké jsou jeho základní principy a co nás čeká za výhody?

Základní principy programu

Všichni pojištěnci VZP mají možnost se aktivně zapojit do kreditového programu Zdravý život. Podmínkou je členství v Klubu pevného zdraví. Hlavním cílem programu Zdravý život je prevence před špatnými zlozvyky životního stylu, ve kterých dnes bohužel současná společnost žije. Problémem je tak nedostatek pohybu, nevyhovující strava, málo spánku a faktory působící na psychiku, jako je stres, nervozita a napětí.

Pokud nejste v Klubu pevného zdraví registrováni a při tom jste pojištěncem Všeobecné zdravotní pojišťovny, není nic snazšího, než se zaregistrovat například pomocí internetu, velmi snadno a rychle. Tento první krok je nutný pro vstup do Klubu pevného zdraví.

Kreditor program je výhodný především v možnosti sbírat body během činností, které zpravidla děláte běžně. Může to být pohybová aktivita, očkování, ale i preventivní prohlídka. Při všech těchto úkonech sbíráte body, které lze později směnit za zajímavé příspěvky.

O jaké aktivity a úkony jde?

Jak již bylo řečeno, body lze získávat za úplně obyčejné zdravotní úkony. Například tak lze získat 500 bodů za preventivní zdravotní prohlídku, dále ale i za nepříbuzného dárce kostní dřeně či lze získat body i v boji s postavou. Právě nadváha a obezita Vám může přinést i 500 bodů na Váš účet v Klubu pevného zdraví. Nechybí ani cestovní pojištění, které když si u VZP pořídíte, dostanete 300 bodů, poté léčba závislosti na tabáku či dokonce i doprovod mladistvého do 15 let na preventivní stomatologickou prohlídku (300 bodů).

VZP pojišťovna má veškeré informace ohledně aktivit a dalších úkonů na svých webových stránkách - www.vzp.cz. Právě tímto sbíráním bodů můžeme zpětně získat až 1500 Kč příspěvek ročně. Důležitá informace je i to, že zdravotní úkony a aktivity jsou omezeny časově, tedy nelze počítat každou preventivní prohlídku, ale například ji lze započíst jen 1x za 24 měsíců. Je tedy nutno se důkladně informovat, jak často a kolikrát ročně lze dané započítání bodů přičíst ke zbylému skóre. Samozřejmě je nutno si uschovávat veškeré doklady, které jsou zpětně pojišťovně dokazovány a na základě toho uzná příspěvek až v hodnotě 1500 Kč.

Limity

Bohužel i tento program má své nastavené limity. Například minimální počet bodů, které lze zpětně proplácet je 500 bodů. Jelikož se každý bod počítá jako 0,5 Kč, bude Vám v tomto limitu proplaceno 250 Kč. Maximální limit je 1500 Kč, což odpovídá 3000 bodů. Nasbíráte-li minimálně 500 bodů, lze požádat o příspěvek na jakékoliv očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění (kromě očkování zařazených do voucherového systému VZP) a dále i na pravidelné pohybové nebo rehabilitační aktivity (nehrazené z veřejného zdravotního pojištění).

Pokud máte zájem o samotné proplacení a získání těchto příspěvků, je nutně se osobně dostavit na jakékoliv pobočce nebo lze poslat i osobu s platným a ověřeným potvrzením plné moci. O přespání bodů na další kalendářní rok je nutno žádat vždy do konce daného roku.