Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte na cestovní pojištění

vloženo: 2 / 8 / 2012

  Před odjezdem na dovolenou nezapomeňte na cestovní pojištění

Léto je v plném proudu a více jak milión obyvatel České republiky se chystá za hranice, či za dobrodružstvím v našich lukách a hájích. Nastává čas, kdy zvědavost nezná mezí, a my bychom měli dbát na to, aby se z dovolené nestala noční můra celé rodiny. Důležitou součástí zavazadel, na které bychom měli myslet, je kromě plavek, opalovacích krémů, knížky a dobrého moku i zahraniční cestovní pojištění, neboli sjednané pojištění před cestou.

Nešetřete na nesprávném místě

Ačkoliv jsme členy Evropské unie, náklady na běžné ošetření mohou být mnohonásobně vyšší, než jsme zvyklí. Nezapomeňme na fakt, že jinak funguje systém zdravotnictví u nás a jinak v zahraničí. Je obvyklé, že pacient hradí spoluúčast. Ošetření zubů v Rakousku vás bez pojištění může stát stejně jako nové auto, a to byste jistě nechtěli.

Proč cestovní pojištění uzavřít?

Důvodů je spousta a možností, které trh nabízí, ještě více. Neplaťte, když se zraníte! Hrazení léčebných výloh bývá nejčastějším důvodem, který cestovatele k uzavření motivuje. Fraktura ruky nebo nohy je bolestivá a může vás potrápit ještě hodně dlouho potom, co si ji zlomíte. Bez pojištění náklady na zdrarvotní ošetření platíte jen a jen vy, nikdo jiný.

Fenomén posledních let?

Repatriace a návrat do ČR samozřejmostí. Určitě jste v médiích zaslechli o nepříjemné situaci mnohých českých turistů, kteří se ocitli v zahraničí na milost. Pokud cestovní kancelář oznámí úpadek, často končí pobyty klientů s obavou, jak se dostat domů.

Neumíte místní jazyk a komunikační bariéra se zdá být monstrózní Čínskou zdí? Žádné obavy. Asistenční služby jsou na základě smluvních závazků k dispozici v českém jazyce a stále v pohotovosti.

Cestovní pojištění se dostalo na hranici minima a nikdy nebylo tak levné. Jedno z nejlevnějších cestovních pojištění na českém trhu nabízí například pojišťovna Generali. Zamyslete se nad tím, zda by se při vašich radovánkách nevyplatilo také tuzemské cestovní pojištění. Vážnější úraz může zapříčinit pracovní neschopnost a v tomto případě vyvstává otázka, dokážeme přečkat napjatý rodinný rozpočet či vsadíme na jistotu? V neposlední řadě nutno říci, že pojistit se lze i z pohodlí domova za pár minut. Pojišťovny pro své klienty nabízejí cestovní pojištění online, která jsou rychlá, snadná a lze si navolit parametry právě takové, jaké vystihují vaše aktivity a očekávání.

Přejeme vám krásné chvilky volna a bezstarostnou dovolenou.