Pojištění na cesty se rozhodně vyplatí!

vloženo: 16 / 7 / 2013

  Pojištění na cesty se rozhodně vyplatí!

Doba dovolených je v plném proudu a tak je na místě zamyslet se nad volbou cestovního pojištění. Pro někoho jsou to vyhozené peníze, protože se mu přece nemůže nic stát, jiný raději volí vysoký limit pojištění a ještě si přidá další připojištění. Jaká je nejlepší volba a co se může stát, když cestovní pojištění mít nebudete?

Jde o pár minut

Samotné sjednání pojištění na cesty v současné době netrvá dlouhé desítky minut a ani nemusíte navštěvovat pojistovny. Pojištění na dovolenou lze jednoduše sjednat pomocí internetu a postup je velmi snadný. Cestovní pojištění online si vyberete na srovnávači, kde jsou jednotlivé produkty porovnány dle ceny, ale i podle limitu a jiných dalších faktorů. Lze si tak vybrat nejlevnější cestovní pojištění.

Samotné cestovní pojištění srovnání ušetří výrazné finanční prostředky. Dalším postupem je samotné sjednání online. Ve zkratce, na webu vyplníme údaje a zaplatíme například pomocí platební karty. Kartičku si následně můžete doma vytisknout a od zvoleného data je pojištění aktivní.

Šetření na nesprávném místě

Sjednání cestovního pojištění je hračka a cena se na den a osobu pohybuje již od 20 Kč. Přesto jsou někteří z nás, co chtějí šetřit a pojištění si nesjednají. Je třeba si uvědomit, že vyjedeme-li do zahraničí bez cestovního pojištění, mohou nás v případě nečekaných komplikací čekat obrovské náklady.

Zajímavým příkladem tak může být úraz, kdy budete hospitalizováni na lůžku s následným převozem do České republiky. Takové ošetření by rodinný rozpočet zasáhlo ve výši přes 1,4 milionu korun. A právě potom je zde otázka, jestli se pár set korun na cestovním pojištění ušetřených vyplatilo, nebo ne.

Zajímejte se o limity

Levné pojištění na dovolenou ale nemusí znamenat, že máte automaticky všechny zdravotní úkony hrazené. Zajímejte se o výši limitu plnění cestovního pojištění, ale i o to, zda je součástí pojištění možnost proplacení léků, akutní zubní ošetření nebo i asistence po telefonu. Dovolená se pak může snadno zkomplikovat. Pojišťovna není povinna Vám konkrétní podmínky jasně ukázat před uzavřením smlouvy, nýbrž mohou být ukryty ve smluvních podmínkách, které mnoho lidí nečte.