Pojištění domácích mazlíčků může ušetřit peníze za veterináře

vloženo: 4 / 10 / 2011

 

Podle údajů pojišťoven utratí Češi ročně za léčení svých čtyřnohých miláčků až miliardu korun. Odhadem zde žije 2 miliony psů, což by znamenalo přibližně 500 korun ročně na každého. Již od roku 2007 se ale proti většině veterinárních zákroků můžete pojistit a ušetřit tak v případě nepříjemné události až desetitisíce korun.

V současné době nabízí podobná pojištění tři pojišťovny, jmenovitě Česká pojišťovna produkt Mazlíček, Česká podnikatelská pojišťovna pojištění Mazlík a Slavia pojišťovna prostě Pojištění psů a koček. Sjednat si obvykle můžete pojištění léčení úrazů nebo nemoci, pojištění uhynutí nebo utracení a pojištění odpovědnosti za škodu. Zvlášť v rámci cestovního pojištění je řešeno pojištění vašeho mazlíčka na cestách.

Pojištění psů a koček začínají od 1000 korun za rok. Rozhoduje váha vašeho zvířete, pojištění se zvyšuje při jeho odklonu od ideální obvyklé váhy a především je důležitý věk zvířete, logicky s vyšším věkem stoupají náklady na pojištění. Minimální vstupní věk psa je 6 měsíců u kočky 5 měsíců.

Základní pojištění kryje náklady na veterinární vyšetření, ambulantní ošetření, nutnou hospitalizaci, anestezii, operaci či použitý materiál, předepsaná léčiva, pojištění nákladů na náhradní ubytování psa či náhradní chovatelskou péči během hospitalizace majitele.