Odcizená vozidla u České pojišťovny

vloženo: 30 / 3 / 2013

  Odcizená vozidla u České pojišťovny

I přes značnou část pojištěných vozidel, stále stoupající počet bezpečnostních kamer a velké informovanosti veřejnosti, vyplatila Česká pojišťovna vloni na 1200 pojistných událostí. Trend krádeží automobilů rozhodně neklesá, naopak, jak pojišťovny společně přiznávají, krádeže automobilů pomalu ale jistě rostou.

Pojištění se může hodit

Automobily se kradly a krást stále budou. Jedním z největších problémů jsou velká veřejná parkoviště u obchodních domů nebo na okrajích měst. Dále se samozřejmě zvyšuje i počet podvodů. Podíváme-li se však podrobněji na zveřejněná data, která Česká pojišťovna ve své tiskové zprávě uvádí, zjistíme, že mnohé detaily se za poslední roky nemění.

Mezi nejvíc zastoupené automobily, které se objevují ve spárech zlodějů, jsou vozy Škoda. Celých 65% z celkových 1200 pojistných událostí jsou právě vozidla tuzemské značky. Je to samozřejmě dáno jejím silným zastoupením na našem automobilovém trhu a v celkovém dopravním provozu. Dále pak figurují značky jako Volkswagen, Ford, Renault nebo Peugeot. Zde však není zastoupení větší než 10% a jedná se spíše o jednotky procent.

Ze statistika dále vyplývá, že nejoblíbenější barva mezi zloději je šedivá/stříbrná a to rovnou celých 30% pojistných událostí. Následuje černá, bílá, modrá a červená. Částky nejsou zanedbatelné. Většinou se jedná o 200 tisíci- korunové položky.

Ochrana není nijak složitá. Máme-li automobil, který je novější a jsme si vědomi jeho hodnoty, vyplatí se pojištění. Sama Česká pojišťovna nabízí hned několik druhů pojištění. Samozřejmě je to povinné ručení Česká pojišťovna, ale i havarijní pojištění či pojištění auta proti krádeži. Odcizení vozidla není pro profesionální zloděje ničím složitým a ceny pojištění začínají na několika stokorunách.

Vysoké riziko

Jak přiznala i poslední zpráva Policie ČR, odcizení vozidel zažívá rostoucí trend. V ohrožení jsou především majitelé již zmiňované značky Škoda Auto, jelikož je jejich obliba a spolehlivost na tuzemském trhu i v zahraničí na nejvyšší možné úrovni.