Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci...

vloženo: 11 / 7 / 2013

  Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci...

S příchodem internetu se nám mnohé možnosti rozrostly do nevídaných šíří. Nejinak je tomu i v oblasti pojištění. Klienti pojišťoven především získali nové možnosti v porovnání s konkurencí, objednání online z pohodlí domova a celkového zjednodušení. Právě povinné ručení auta je oblíbeným produktem sjednaným přes internet. Jak ho ale vybrat a nenapálit se?

Začněte u sebe

Pokud již máte povinné ručení, zeptejte se pojišťovny nebo poskytovatele, jestli vám nenabízí nějaké zvýhodnění nebo bonusy za dobu, kdy jste u pojišťovny jako aktivní klient. Právě po tomto seznámení s možnostmi je vhodné se vrhnout na srovnání konkurence.

Než si pojištění sjednáme, měli bychom se určitě informovat o konkrétních podmínkách a o tom, co nám produkt bude za naše peníze poskytovat. Na to je nejvhodnější povinné ručení porovnání.

Porovnání nejen ceny

Specializované internetové portály, které se zabývají srovnáním cen produktů povinného ručení většinou produkty srovnávají podle ceny. Uvědomme si ale, že nejlevnější povinné ručení nás nakonec může vyjít dráž, než nejdražší nabízený produkt na srovnávači. Je nutné si vybírat podle kritérií, jako je plnění při škodě, samotné služby, které nám pojišťovna poskytne při nehodě, jaká jsou v ceně připojištění nebo jestli nejsou u produktu skryté poplatky nebo vysoký poplatek při ukončení smlouvy s pojišťovnou.

Pojištění auta je vhodné posuzovat i podle referencí a zkušeností jednotlivých uživatelů na internetu. Je také lepší svěřit svou důvěru ve známou a velkou pojišťovnu, která by měla být jistotou záruky a spokojenosti. Proto by nemělo být kritériem výběru jen srovnání cen pojištění.

Pozor na skryté poplatky a dodatky

Ne vždy se za nejlevnějším produktem schovává opravdu nejlevnější varianta. Některé pojišťovny a poskytovatelé sice nabízí nejlevnější měsíční platby, ale při sjednání připojištění, zajištění náhradního vozidla, ale i předčasné vypovězení smlouvy nebo administrativní změně zaplatíte skryté poplatky značné výše, o kterých jste předtím nevěděli. Je nutné se zabývat i dodatky ke smlouvě, které poskytovatelé neradi ukazují.