Nejkurióznější případy pojišťoven v roce 2013

vloženo: 18 / 1 / 2018

  Nejkurióznější případy pojišťoven v roce 2013

Mnohé pojišťovny neřeší pouze seriózní případy svých klientů, ale leckdy se sami pojišťovací agenti zasmějí kuriózním vysvětlením, jak k dané nehodě došlo. Z nenadání přijelo neviditelné auto, při kolektivní hře přilétl najednou nečekaně míč a zranil dotyčného v intimních partiích nebo je na scéně nesmrtelná teta.

Fantazii se meze nekladou

Jak uvádí Generali pojišťovna a Česká pojišťovna, ani rok 2013 nebyl na vtipné okamžiky slabý. Lidé leckdy pro vysvětlení pojistných událostí používají zcela neuvěřitelné historky nebo situace, které pro vyřešení pojištění a jeho výplatu nestačí.

Zajímavé vysvětlení použil muž ze severních Čech, který použil do pojišťovacího protokolu jasné vysvětlení. „Kde se vzalo, tu se vzalo, přijelo neviditelné auto a narazilo do mého vozu. Poté zase odjelo." Samozřejmě, že na takové výpovědi nemůže stát pojistná událost a peníze vyplaceny být nemohly.

Časté úrazy řeší úrazové pojištění. Ani tam pojišťovací agenti nepřichází o humor a překvapení. Mnohé úrazy se dějí při kolektivních sportech. 89 procent těchto úrazů pak zastupují muži. Zajímavé vysvětlení pak použil mladý muž z Prahy, který přišel k úrazu v oblasti intimních partií. S přáteli údajně hráli plážový volejbal a najednou cítil v oblasti rozkroku nesnesitelnou bolest. Trefil jej prý golfový míček.

Zatěžují administrativu

Dalším zajímavým případem je jistá žena. Když si šla udělat nějaké úpravy na pojištění, údajně šlo o povinné ručení, byla jí nabídnuta životní pojistka. Žena ji razantně odmítla s důvodem, že je prý nesmrtelná teta a že ji rozhodně nepotřebuje.

Častým důvodem různých nehod jsou ale i mimozemšťané. Je samozřejmé, že takové případy končí pro klienty špatně a pojistné jim není vyplaceno. V období Vánoc bývaly časté nehody například se známým minimaxem. S příchodem elektrických svíček a vymizením minimaxů těchto událostí razantně ubylo.

Jak dokládají samotní mluvčí pojišťoven, jsou tyto případy samozřejmě vtipné a ukazují někdy na slabomyslnost jejich klientů. Poukazují však na to, že všemi případy se musí pojišťovny zabývat a mnohdy tak jen zdržují ty, které vyplacení opravdu potřebují. Pojišťovny se totiž musejí zabývat všemi pojistnými událostmi svých klientů.