Mnoho řidičů nehlásí pojišťovnám malé škody, aby nepřišli o bonusy

vloženo: 2 / 12 / 2011

  Mnoho řidičů nehlásí pojišťovnám malé škody, aby nepřišli o bonusy

Podle průzkumu Direct pojišťovny se více než polovina řidičů v minulosti setkala s tím, že jejich vůz byl na parkovišti poškozen. To obvykle znamená, že opravu vozu musejí majitelé uhradit sami, protože k poškození se nikdo nehlásí. Na druhé straně se ale 37 % řidičů přiznalo k tomu, že v podobné situaci, pokud by sami cizí vůz na parkovišti poškodili, tak jednoduše od nehody ujedou.

„Průzkum jasně ukázal, nakolik se v případě poškození vozu na parkovišti vyplatí mít uzavřené havarijní pojištění, ze kterého pojišťovna škodu uhradí i v případě neznámého viníka," řekla tisková mluvčí Direct pojišťovny Kateřina Krásová.

Třetina řidičů by od drobné nehody prostě ujela

S poškozením svého vozu na parkovišti se již v minulosti setkalo 53 % řidičů. Nejčastěji se v 67 % případů k takové škodě nikdo nehlásil a majitel vozu pak musel opravu škod uhradit sám. Lísteček s kontaktem na viníka nehody pak za oknem svého vozu nalezlo pouze 8 % dotázaných.

V případě, že by se respondenti sami stali viníky podobné nehody na parkovišti, tak celých 44 % z nich uvádělo, že by situaci řešili právě zanecháním kontaktu za stěračem poškozeného vozu. Dalších 15 % řidičů dokonce uvedlo, že na majitele poškozeného vozu na místě počká. Jen 37 % dotázaných se přiznalo, že pokud by je nikdo neviděl, prostě nehodu neřeší a z místa ujedou. Mezi ženami bylo takových neukázněných řidiček méně a to jen 25 %.

U některých pojišťoven o bonus nepřijdete

Naprostá většina řidičů (75 %) takové menší škody své pojišťovně nehlásí a raději opravu škody uhradí ze svého v obavě ze ztráty bonusu. Jen 22 % dotázaných hlásí pojišťovně všechny škody bez ohledu na jejich výši. U některých pojišťoven se přitom ztráty bonusu řidiči obávají zbytečně.

„Mnoho řidičů řeší dilema, zda menší škodu jako rozbité světlo nebo poškozený blatník vůbec pojišťovně hlásit, protože se bojí ztráty bonusů. Naše pojišťovna proto svým klientům garantuje ochranu bonusu i po první podobné nehodě," upřesnila za Direct pojišťovnu Kateřina Krásová.

Všichni noví klienti, kteří si u Directu nyní sjednají havarijní pojištění Maxi, získají navíc jako bonus navigaci zdarma. Balíček Direct auto Maxi pak poskytne pojistnou ochranu v případě havárie, odcizení vozu, živelní události i vandalismu. Součástí je i asistenční služba Asist+ a Ochrana bonusu pro zodpovědné řidiče i po první nehodě. Aktuálně dokonce získávají noví klienti povinné ručení na dva měsíce zdarma a službu AutoHelp.