Maxima jako první reaguje na zvýšení poplatku za pobyt v nemocnici

vloženo: 10 / 2 / 2012

  Maxima jako první reaguje na zvýšení poplatku za pobyt v nemocnici

Pojišťovna Maxima od února přiřadila ke svým produktům novinku, kterou je Pojištění hospitalizace. Reaguje tak na zvýšení regulačního poplatku za pobyt v nemocnici z dosavadních 60 Kč na 100 Kč za den stanovené novelou zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění, vydaném v prosinci loňského roku.

„Naším záměrem je pojistit klienty pro případ pobytu v nemocnici následkem úrazu, nemoci, těhotenství či porodu, a to již od prvního dne hospitalizace," upřesnil Milan Točina, generální ředitel pojišťovny Maxima.

Pojištění je určeno výhradně pro občany České republiky ve věku od 4 do 55 let. Lze jej uzavřít pro děti na denní dávku ve výši 100 Kč a pro dospělé je možné ji navýšit až na 1000 Kč denně.

Dále Točina uvedl, že pojistná ochrana se vztahuje nejen na území České republiky, ale i celé Evropské unie a je vyplácena po neomezené časové období. Určitě se podle něj vyplatí investovat pár set korun ročně do pojištění, které vás může ochránit před saháním později hluboko do kapsy pro několikanásobně vyšší částky.

Maxima pojišťovna, a.s., je dynamická pojišťovna nabízející kompletní portfolio pojistných produktů. Vedle klasických produktů pojištění majetku a odpovědnosti občanů se zaměřuje zejména na segment zdravotního pojištění cizinců, úrazového pojištění, pojištění hospitalizace a pojištění pracovní neschopnosti. Dále se profiluje v segmentu zvláštních finančních rizik v oblasti pojištění motorových vozidel.