Kde najít nejlevnější cestovní pojištění?

vloženo: 4 / 10 / 2011

 

Cestovní pojištění je alfou a omegou spokojeného a bezpečného cestování za hranice naší vlasti. Jak postupovat při výběru konkrétního produktu, když je trh přesycen rozmanitými nabídkami? Jak zakoupit to nejlevnější cestovní pojištění? Která pojišťovna má to pravé pro vás?

Nabídka pojišťovacích a bankovních služeb se produkt od produktu dramaticky liší. Ceny se pohybují od několika korun denně po tisíce ročně v závislosti na druhu pojištění a luxusu poskytnutých služeb. Proto se před svou cestou do zahraničí musí každý výletník rozhodnout, jaké pojištění je pro něj to pravé - celoroční nebo jednorázové, základní nebo nadstandardní, samostatné nebo rodinné. Obecně platí, že základní druhy pojistného jsou nejlevnější, ovšem v takovém případě nečekejte nadstandardní služby jako pojištění zavazadel nebo pojištění proti stornování pobytu.

Každý cestovatel má navíc odlišné požadavky. Je rozdíl, jestli služebně vyjíždíte desetkrát do roka, adrenalinově lyžujete na alpských ledovcích nebo plánujete týdenní dovolenou v Chorvatsku s rodinou a psími mazlíčky. Pro každou zmíněnou situaci je vhodné odlišné pojistné. Proto je dobré hledat nejlevnější cestovní pojištění právě pro vás.

Nejlevnější cestovní pojištění patrně nenajdete v případě, že se necháte inspirovat dezinformujícími televizními reklamami. Dobrou cestou není ani návštěva jedné banky či pojišťovny zakončená koupí produktu. Abyste si zřídili takový druh cestovního pojistného, který bude co nejlépe vyhovovat vašim potřebám a preferencím. Ideální je obejít hned několik bankovních ústavů, informovat se na internetu a prozkoumat co nejvíce konkrétních produktů se všemi plusy a mínusy. Na to ale vždycky nezbývá čas, proto může být dobrým pomocníkem při vašem výběru i naše porovnání aktuální nabídky bank a pojišťoven.