Jaké zvolit pojištění před cestou na Slovensko

vloženo: 4 / 10 / 2011

 

Zřízení cestovního pojištění před každým zahraničním výletem je samozřejmostí. V některých případech se však můžete z velké části spolehnout na bilaterální mezinárodní smlouvy, které vaší peněžence značně ušetří. Jednu takovou destinaci představuje Slovensko. Byť se stále jedná o cizinu, vyjde nás v porovnání s jinými evropskými zeměmi levněji.

Pokrytí léčebních výloh za lékařské vyšetření, hospitalizaci, pobyt v nemocnici, přepravu sanitkou, očkování nebo koupi léků, o to vše se postará cestovní pojištění. Slovensko, ač se jedná o cizinu, nabízí na rozdíl od některých jiných zemí Evropské unie občanům České republiky přece jen nějakou tu výhodu. Na základě aktualizované bilaterální smlouvy mezi českým a slovenským Ministerstvem zdravotnictví mají čeští občané nárok na poskytnutí základní neodkladná zdravotní péče zdarma.

Komu by se zdálo, že vzhledem k výše zmíněné informaci odpadá nutnost obětování financí za cestovní pojištění, není to tak úplně pravda. Přestože vám bude poskytnuto základní lékařské ošetření na základě předložení Evropského zdravotního průkazu bez platby, za další - nadstandardní a doplňkové - služby si budete muset připlatit.

Cestovní pojištění na Slovensko zajistí pacientům bezplatnou zdravotní péči v případě akutního onemocnění či úrazu, stejně jako akutní nutnosti očkování, přepravy a dopravy (například z horských oblastí) a podání akutně potřebných léků. Delší pobyt v nemocnici, hospitalizaci či operaci si však každý klient musí zaplatit z vlastní peněženky. Cestovní připojištění na Slovensko se vyplatí také z důvodů nadstandardních služeb včetně asistenční služby, pojištění odpovědnosti nebo připojištění zavazadel.