Hledají si pojišťovny záminky nebo jsme opravdu stát podvodníků?

vloženo: 29 / 7 / 2013

  Hledají si pojišťovny záminky nebo jsme opravdu stát podvodníků?

Češi jsou údajně národem, který využije každé příležitosti jak si ulít peníze, jak někoho podvést a jak si nahrabat co nejvíce. Ukazují to i nejnovější průzkumy pojišťoven, které bojují se stále většími podvody a dochází tak ke stomilionovým ztrátám pojišťoven.

 

Využít každou možnost

Pojistná událost. Když už se nám něco přihodí, tak z toho vytřískáme maximum peněz. Na co si jinak to pojištění přece platíme, že? Anebo vymyslíme úplně nový podvod, abychom peníze dostali. Asi takto přemýšlí údajně stále více lidí, což dokazují nejnovější výzkumy pojišťoven. Výzkum si udělala Česká pojišťovna, ale i Allianz a tento trend jen potvrzují.

Pojišťovny porovnaly první čtvrtletí a prozkoumaly nejen počet pojistných událostí, ale i pokusy o podvod. Jak průzkumy ukazují, počet těchto podvodů v pojistných událostech stoupl až o několik desítek procent! Mluvčí pojišťoven sami potvrzují, že jsou výsledky překvapeni a jsou nuceni hledat řešení.

Detektiv pro pojišťovnu

Nejvíce podvodů se objevuje v pojištění vozidel, rizikové je i úrazové pojištění a pojištění pracovní neschopnosti. Jak mluvčí přiznávají, najdou se lidé, kteří jsou ochotni ublížit sami sobě jen proto, aby získaly peníze od pojišťovny. Všechny podvody nejdou odhalit, ale pojišťovací společnosti se stále více spoléhají na vlastní detektivy.

Celkový trend v podvodech u pojištění je prý rostoucí. Rozdíly jsou samozřejmě vidět i co se týče rozložení republiky. Nejvíce pojistných podvodů se eviduje v Ústeckém a Jihočeském kraji, nejméně pak v kraji Jihomoravském.

Nedělají pojišťovny zbytečný nátlak?

Je nutné se ale zamyslet nad tím, jestli i samotné pojišťovny nevolí špatný způsob zjišťování pojistných událostí. Někteří klienti přiznávají, že jsou leckdy zástupci pojišťoven agresivní, urputní a vyvolávají přílišný nátlak. Stačí se pak zakoktat nebo si nebýt v něčem na 100% jistý a pojišťovna to hned bere jako důkaz, že je nahlášená pojistná událost podvodná. Mluvčí pojišťoven se ale hájí, že používají moderní postupy, které by měly co nejdříve eliminovat podvodníky.