Generali spouští nové pojištění proti krachu CK

vloženo: 18 / 6 / 2012

  Generali spouští nové pojištění proti krachu CK

Na dovolenou jezdí většina Čechů alespoň jednou ročně a velká část z nás využívá služeb cestovních kanceláří. Cestování s cestovními kancelářemi přináší pohodu, klid a jistotu, že se nebudete muset o nic starat a vše za vás vyřídí zaměstnanci dané CK. Bohužel tento způsob dovolené má také jednu nevýhodu. Protože většinou platíme peníze předem, může se stát, že do zájezdu daná CK zkrachuje a vy tak přijdete jak o peníze, tak o krásnou dovolenou. Dle aktuálního zákona musí být každá cestovní kancelář pojištěna proti krachu, ale nikdo nestanovuje konkrétní částku, o které si ve výsledku rozhoduje cestovní kancelář sama. V praxi se tak může stát, že limitní částka nebude dosahovat výše všech dovolených a lidé mohou přijít o peníze.

Cestovní pojištění Generali

Naštěstí již od 25.6. tohoto roku začne fungovat zcela nové cestovní pojištění proti krachu cestovní kanceláře od společnosti Generali. Pojišťovnu Generali není třeba nijak představovat, protože se jedná o stabilní pojišťovnu, jejíž mateřská společnost byla založena před více než 180 lety. Pojišťovna Generali se rozhodla tímto novým a výjimečným finančním produktem zajistit všechny turisty a dodat jim jistotu pro případ, že by jejich cestovní kancelář zkrachovala. Bohužel se nejedná o žádný planý poplach, protože za poslední roky muselo 7 CK vyhlásit bankrot.
Pokud chcete mít jistotu, že peníze za vámi zaplacený zájezd budou v případě krachu CK navráceny, připojistěte se u Generali. Prozatím nejsou jasné další podrobnosti tohoto produktu, avšak již víme, že si každý bude moci cestovní pojištění proti krachu vyřídit jak na pobočce, tak online přes internet. Za několik desítek korun můžete mít jistotu, že nepřijdete o desetitisíce.
Pozitivním faktem je to, že ministerstvo pro místní rozvoj již pracuje na novele zákona, která by měla automaticky zajistit pojištění celé částky zájezdu. Jak ale všichni víme, na finální zákon si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.