Cestovní pojištění online: Pojistěte se z pohodlí domova

vloženo: 4 / 10 / 2011

  Cestovní pojištění online: Pojistěte se z pohodlí domova

Zdravotní pojištění na cesty do zahraničí je přímo nutností pro všechny, kteří z různých důvodů (dovolená, služební cesta) opouštějí hranice naší vlasti. Bez jeho zřízení budete v případě hospitalizace v nemocnici, úrazu či jiných zdravotních komplikací platit nehorázné částky. Jenže co dělat, když není před cestou čas, nálada ani příležitost obejít banky a vystát dlouhé fronty v pojišťovnách? Řešením je cestovní pojištění online!

Pomocí internetu již dnes můžete dělat skoro všechno - nakupovat Vánoční dárky, platit bankovní transakce a samozřejmě také zřizovat zdravotní pojištění do zahraničí. Cestovní pojištění online má přitom oproti klasickému zřízení v bance několik nesporných výhod. Především je to rychlost a jednoduchost celé procedury. Nemusíte pobíhat od banky k bance, vystávat dlouhé fronty, komunikovat s nepříjemnými úřednicemi. Naopak. Stačí jen pár kliknutí z tepla a pohodlí domova a vše je vyřízeno. Cestovní pojištění online můžete uzavřít jak na internetových stránkách většiny pojišťoven a bank, ale také na specializovaných serverech určených přímo pro tyto služby. Jak celá procedura, jenž zabere maximálně pět minut času, vypadá krok za krokem?

Ze všeho nejdříve se na daných webových stránkách klient vybere jemu nejbližší pojistný produkt, který reflektuje účel, dobu trvání a specifika jeho cesty. Nejčastěji zadáváte do systému parametry jako cílová destinace, doba trvání pobytu, počet osob a pojistná rizika (základní pojištění, doplňkové a nadstandardní služby). Následně do online formuláře zpravidla zadáváte osobní a kontaktní údaje, na něž navazuje sjednání pojistné smlouvy. Ta nejčastěji dorazí do vaší emailové schránky spolu s pokyny k zaplacení pojistného produktu. Samotné pojistné také platíte pohodlně přes internet, což usnadňuje celou proceduru. Následně nezbývá než s cestovním pojištěním online odjet na vytouženou cestu.